11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Njeshi

902 POSTIME0 KOMENTET

Hamza: Osmani nuk e ka votën e PDK-së për presidente, nuk na është kërkuar kjo gjë

Nënkryetari i PDK-së, Bedri Hamza, ka thënë që Vjosa Osmani nuk do ta ketë votën e kësaj partie, për t’u zgjedhur presidente e Kosovës. Hamza...

Spanja legalizon eutanazinë

Ligjvënësit spanjollë kanë votuar për ta bërë shtetin e tyre të gjashtin në botë – dhe të katërtin në Evropë – për të lejuar...

Daut Haradinaj do të kandidojë për kryetar të Prishtinës

Daut Haradinaj do të jetë kandidat për kryetar të Prishtinës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Kështu ka njoftuar i pari i kësaj partie, Ramush...

Kosnett: Inkurajova Haradinajn dhe Hoxhajn të veprojnë me konstruktivitet

Ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett ka thënë të enjten se është takuar ndaras me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj...

Krasniqi: Po rëndohet situata me pandeminë

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), Valbon Krasniqi ka thënë të enjten se situata me pandeminë e koronavirusit është duke u...

Gorani: Pakkush foli për pavarësi, Rambujeja ishte për të shpëtuar kryet

Dukagjin Gorani, pjesëmarrës në Konferencën e Rambujesë, ka thënë se qëllimi i delegacionit kosovar në Konferencën e Rambujesë ka qenë shpëtimi i njerëzve nga...

Hoxhaj: Këshilli drejtues i PDK-së nuk e mbështet kandidaturën e Osmani

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, tha se Këshilli Drejtues i partisë ka vendosur që të mos e mbështesë kandidaturën e Vjosa Osmanit...

Përfundon votimi në Holandë, personi që bllokon vizat për Kosovën fiton bindshëm sipas sondazheve

Janë mbyllur vendvotimet në Holandë dhe kanë dalur rezultatet e para të sondazheve. Sipas tyre,  kandidati i VVD, Mark Rutten është fitues. Në Holandë është...

Abdixhiku: Nuk votojmë president partiak

Kryetari i ri i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se nuk do jenë pjesë e kësaj Qeverie dhe nuk do e votojnë president partiak. Abdixhiku u...

Të enjten vendoset nëse shkollat do të shkojnë në pushim nga 22 marsi

Komiteti për Vlerësimin dhe Koordinimin e situatës epidemiologjike kundër COVID-19 do të marrë vendim të enjten në lidhje me pushimin e paralajmëruar për shkollat nga...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...