10.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Ervini

689 POSTIME0 KOMENTET

Digjet një flamur i Kosovës në Zveçan

Disa të mitur serbë e kanë djegur një flamur të Kosovës. Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës, në Zveçan. Lidhur me rastin, ka dhënë ushtruesi...

Fitore e lehtë për Trump në Karolinën e Jugut, Haley reziston ende

Donald Trump është gjithnjë e më pranë nominimit nga radhët e republikanëve për garën presidenciale pas fitores së madhe që mori ndaj Nikki Haley...

Kosova eksportoi më së shumti produkte për muajin janar në ShBA

Kosova për muajin janar ka eksportuar mallra në vlerë  të  60,3 milionë eurove, kurse ka importuar mallra në vlerë të 380,0 milionë eurove, që...

Vitia: Mjekët në Kosovë kanë paga dinjitoze, ndër më të lartat në Ballkan

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitija, konsideron se mjekët në Kosovë kanë rrogë dinjitoze dhe ndër më të lartën në Ballkan, si shkak i rritjes...

Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në Gjermani, ku u mbajt Konferenca e Sigurisë, ka thënë se nuk ka pasur asnjë ide për përgatitjen e...

Policia njofton për numër të madh të aksidenteve gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka njoftuar se në rrugët e Kosovës janë raportuar të kenë ndodhur 57 aksidente trafiku. Sipas policisë, 12 aksidente...

Kurti e shkarkon një zëvendësministër, në vendim thuhet se ai e kërkoi vetë

Almir Veliji është liruar nga detyra e zëvendësministrit të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal. Kryeministri Albin Kurti ka marrë vendim që ta lirojë atë nga detyra,...

Pensionistët i drejtohen Avokatit të Popullit, në mars paralajmërojnë protestë

Pensionistët në Kosovë assesi nuk po pajtohen me pensionin prej 100 eurosh që e marrin aktualisht. Ata po thonë se pensioni duhet të jetë sa...

Deputetët e kuvendit mblidhen për seancë plenare

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës do të mbajnë seancën plenare të radhës. Kjo seancë do të jetë vazhdim i seancave paraprake, teksa në...

Mbi 260 punëtorë teknikë të UP-së në grevë

Rreth 260 punëtorë teknik dhe të sigurimit fizik të Universitetit të Prishtinës dhe rreth 30 punëtorë të Qendrës së Studentëve kanë hyrë në grevë...

TOP AUTHORS

689 POSTIME0 KOMENTET
46503 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
21148 POSTIME0 KOMENTET
25208 POSTIME0 KOMENTET
2 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
24282 POSTIME0 KOMENTET
1945 POSTIME0 KOMENTET
6128 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...