-5.8 C
Pec
E diel, 23 Janar, 2022

Njeshi

4891 POSTIME0 KOMENTET

123 vjet nga Lidhja e Pejës ‘Besa–Besë’

Nga datat 23 deri me datën 29 janar të vitit 1899 në Pejë është mbajtë Kuvendi Kombëtar Shqipëtar “Lidhja e Pejës” i cili mblodhi...

Gaz Muhaxheri për krizën me energjinë: ‘Kosova e re’ e kohës së Et’hem Çekut ishte i duhuri

Kryetari i komunës së Pejës dhe nënkryetar i LDK-së në nivel qëndror Gazmend Muhaxheri, ka folur për krizën aktuale energjetike që po e përjeton...

Hyn në fuqi Ora Policore në Kosovë, mbyllet edhe Peja

Nga ora 22:00 në gjithë territorin e Republikës së Kosovës ka hyrë në fuqi ora e rikthyer policore. Ora policore zgjatë deri në 05:00 të...

Prokuroria në Pejë ngre aktakuza ndaj tre personave të vdekur

Prokuroria Themelore në Pejë, në tri raste veç e veç, ka ngritur tri aktakuza ndaj A.M., S.T. dhe F.S., të cilët i ngarkonte për...

Borë në Shqipëri, Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë

Në Shqipëri ka pasur reshje të dendura të borës, duke bërë kështu që të mbulohen edhe rrugët. Por, në lidhje me këtë situatë, Kryeministri...

Nura e Lladrovci bëjnë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”: Nderuam rezistencën e familjes Jashari

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, bashkë me të parin e Drenasit, Ramiz Lladrovci kanë bërë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në...

Nënvarianti i ri i Omicronit shfaqet edhe në Greqi – raportohet për 108 të vdekur dhe mbi 20 mijë raste të reja

Greqia i është shtuar listës së vendeve ku është zbuluar nënvarianti i ri Omicronit, i cili tashmë është përhapur gjerësisht në Danimarkë dhe disa...

Rrëfimi i Hamëz Jasharit pas sulmit të 22 janarit 1998: Edhe Europa t’i hap dyert për ne, ne nuk do ta lëshojmë (VIDEO)

Sot janë bërë 24 vjet nga sulmi i dytë i forcave serbe ndaj Familjes Jashari në Prekaz të Skenderajt. E në lidhje me këtë,...

​Kurti e Çeku vizitojnë shtëpinë e Salë e Hamit Jasharit: Në çdo moment priten dëmtime

Pas homazheve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, kryeministri i Kosovës Albin Kurti bashkë me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Ceku kanë vizituar...

Policia ndalon një person në Mitrovicë, i gjen marihuanë në veturë

Në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, policia në Mitrovicën e Jugut, ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale “Posedim...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1209 POSTIME0 KOMENTET
4891 POSTIME0 KOMENTET
6586 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
9324 POSTIME0 KOMENTET
295 POSTIME0 KOMENTET
1809 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...