14 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Njeshi

415 POSTIME0 KOMENTET

Prishje në Gypin DN 280, ekipet e KRU ‘Hidrodrini’ në terren, disa pjesë të Pejës pa ujë

Zyra Rajonale për Media e KRU ‘Hidrodrini’ në Pejë ka njoftuar pasdite për prishje të paparashikuar në Gypin furnizues DN 280, pasojë e së...

Kreu i AAK-së në Pejë Arbër Grabovci uron besimtarët islam

Kryetari i degës së AAK-së në Pejë dhe kandidat për kryetar të kësak komune Arbër Grabovci, me rastin e fillimit të Muajit të Madhërishëm...

Vetëvendsoje e Pejës ua uron besimtarëve islam Ramazanin

Qendra e Lëvizjes 'Vetëvendosje' në Pejë, me rastin e fillimit të Muajit të Madhërishëm Ramazan ka uruar të gjithë besimtarët islam. Urimi i plotë: "Heqja dorë...

Disa persona hyjnë me forcë dhe thyejnë gjësende në Muzeun e Muzikës në Gjakovë

Disa persona të panjohur kanë hapur me forcë derën e Muzeut të Muzikës duke thyer e rrëzuar gjësende brenda saj. Sipas raportit të policisë, rasti...

AFK-ja mbështet shëndetësinë pejane me paisje oksigjeno-formuese

Drejtorati i Shëndetësisë së komunës së Pejës ka njoftuar se donatorë nga Peja, institucione mikrofinanciare dhe biznese kanë mbështeur shëndetësinë pejane me 6 aparate...

Kryetari Muhaxheri pret në takim ish-kryetarin e Ulqinit Hajdinaga

Kryetari i komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri ka pritur në takim Drejtorin e Organizatës Turistike të Ulqinit, Gëzim Hajdinaga. Hajdinaga në takim me Muhaxherin ka...

“Fluturon” vlera e Bitcoin-it, arrin nivel rekord

Vlera e kriptovalutës së famshme, Bitcoin, të martën arriti vlerë rekorde, duke e vazhduar ecurinë pozitive të nisur në fillim të vitit, duke shkuar...

VIDEO – Ja çfarë thoshte Remzi Baloku për Flamurin kombëtar, atë shtetëror dhe UÇK-në

Remzi Baloku nga Peja, themelues i ilegales me emërtimin “Organizata për Bashkimin e Trojeve Shqiptare”, e cila veproi nga viti 1959 deri në vitin...

RAMAZANI – Video-Mesazh urimi i kreut të Bashkësisë Islame të Pejës

Çdo vit, besimtarët islam në të gjithë botën festojnë muajin e shenjtë të Ramazanit. Festa është e njohur për disa gjëra, përfshirë agjërimin, fenerët dhe...

Kreu i AAK-së në Pejë Grabovci: Sot u ndamë nga veprimtari i madh Remzi Baloku

Është përcjellur për në banesën e tij të fundit, Remzi Baloku - Kryetar i Shoqatës së ish-të burgosurve politik në Pejë dhe themelues i...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
378 POSTIME0 KOMENTET
415 POSTIME0 KOMENTET
1391 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
1882 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
703 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...