20.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Njeshi

1577 POSTIME0 KOMENTET

Bideni pritet të përplaset me priftërinjtë shkaku i aborteve

Priftërinjtë katolikë janë në rrugë për t’u përplasur me presidentin amerikan, Joe Biden, pas votimit të një dokumenti që mund të bëjë thirrje që...

Vjosa Osmani: Nekibe Kelmendi është shembulli i gruas së pathyeshme

Presidentja Vjosa Osmani ka përkujtuar veprimtaren Nekibe Kelmendi në 10 vjetorin e vdekjes së saj, duke thënë se veprat e saj e shndërruan në...

Nisma dënohet me 350 euro nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka gjobitur subjektin politik, Nisma Socialdemokrate. Në mbledhjen e KQZ-së që është duke u mbajtur tani, u votua që Nisma...

“Mos e bllokoni Drenicën veç pse populli mendon ndryshe nga ju politikisht”, Sejdi Hoxha i PDK-së thirrje Kurtit e Aliut

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu që...

Në Pejë u zhvillua Dëgjimi Publik për Kornizën Afatmesme Buxhetore 2022

"Në sallën e Kuvendit Komunal të Pejës është mbajtur Dëgjimi Publik me qytetarë për të diskutuar për Kornizën Afatmesme Buxhetore (KAB) për vitin 2022. Dëgjimin...

Haradinaj: Kurti përgjegjës për rrezikimin e partneritetit me SHBA-në, nëse nuk përgënjeshtron deklaratën për Marrëveshjen e Washingtonit

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj Qeverisë së Kosovës, konkretisht deklaratës së zëdhënësit të Kurtit, Perparim...

Zvicra dënon një ish-komandant të huaj me 20 vite burgim për vrasje e ngrënie të zemrës së njeriut

Një ish-komandant rebelësh nga Liberia u dënua të premten në Zvicër me 20 vite burgim për dhunime seksuale, vrasje dhe akte të kanibalizmit. Ky...

Partitë politike mund të shpenzojnë deri në 950 mijë euro për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e mbajtur sot mori vendim për kufizimin e shpenzimeve për subjektet politike për fushatën e zgjedhjeve lokale...

Punëtori rrezikon të rrëzohet nga vinçi në Prishtinë

Siguria e punëtorëve në Kosovë thuajse përherë përbën shqetësim për qytetarët. Por, numri më i madh i vdekjeve dhe lëndimeve në vend të punës është...

Prishtinë/ Gruja rrah burrin, Policia lëshon urdhër emergjent të mbrojtjes për viktimën

Në Prishtinë, mbrëmë rreth orës 23:00, viktima mashkull është ankuar në Polici se bashkëshortja e tij ka ushtruar dhunë fizike. Sipas raportit të Policisë, viktima...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...