11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Njeshi

3169 POSTIME0 KOMENTET

Përleshje mes disa personave në një lokal në Pejë

Një përleshje në mes të disa personave ka ndodhur mbrëmë pas mesnatë në një lokal në Pejë. Njësiti policor ka shkuar në atë lokacion dhe...

Artistët shqiptarë shprehin ngushëllime pas vdekjes së Ismet Bogujevcit

Është ndarë nga jeta sot ikona e muzikës popullore, solisti i Ansamblit kombëtar 'SHOTA", Ismet Bogujevci. Kjo u njoftua nga djali i tij duke konfirmuar...

Vdekja e Ismet Bogujevcit, Estrada në lot, nuk përmbahet as Afrim Muçiqi: E kisha idol

Ditën e sotme (e Enjtë) është ndarë nga jeta këngëtari i njohur dhe shquar i muzikës popullore, Ismet Bogujevci. Lajmin e ka bërë të ditur...

KRU ‘Hidrodrini’ raporton prishje në sistem furnizues, disa pjesë të Pejës pa ujë deri në ora 17:00

Zyra për Media e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit ‘Hidrodrini’ në Pejë raporton për një prishje në sitemin furnizues, lokacioni rruga 'Mbreti Bardhyl', pasojë e...

Besimtarët falin Namazin e Fitër Bajramit në Pejë

Me përfundimin e muajit të Shenjtë të Ramazanit, pas 30 ditëve agjërim, lutje, adhurim, besimtarët myslimanë shqiptarë, dhe ata në mbarë botën, po festojnë...

Falja e namazit të Fitër Bajramit, viti 1975 – “ÇARSHI XHAMIA” – Pejë (video)

Bashkësia Islame e Pejës ka publikuar një material sa të rëndësishëm, poaq edhe nostalgjik, nga ceremonia e faljes së Namazit të Fitër Bajramit në...

Përse është e rëndësishme të flini prej 1 deri në 3 orë pas mesnatës: Përveç sistemit imunitar dhe nervor, rikthehet një funksion tjetër i...

Nëse nuk shkoni flini gjumë deri natën vonë, shumë ose shumë pak orë gjumë, pagjumësia, lodhja dhe probleme të tjera mund të shkaktohen nga...

Besa Famgas fiton titullin e tetë rresht në hendboll

Skuadra pejane, Besa Famgas ka vazhduar dominimin e plotë në hendbollin kosovar. Besa të mërkurën mbrëma e siguroi titullin e tetë rresht, të 17-tin...

Rregullorja e re e Covid-19 për hyrjet në Gjermani, Kosova vazhdon të jetë në zonën e rrezikut të lartë

Qeveria federale gjermane ka miratuar sot një rregullore të re për udhëtimet hyrëse për Evropën. Qeveria gjermane ka miratuar sot (12.05.) një urdhëresë me rregulla...

Murati: Rreth 27,000 kërkesa për subvencionim të pagave për punëtorë e 4,000 për qira

Rreth 27,000 kërkesa për subvencionim të pagave të punëtorëve dhe rreth 4,000 sosh për subvencionim të qirave të bizneseve, janë paraqitur deri më tani...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...