7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

Njeshi

3689 POSTIME0 KOMENTET

Bashkimi Europian kritikon kufizimin e lirisë së mediave në disa vende anëtare

Bashkimi Europian paralajmëroi të mërkurën për “zhvillime shqetësuese” sa i përket lirisë së mediave në vendet anëtare lindore: Hungari, Poloni dhe Slloveni. “Udhëheqës të fuqishëm...

Konjufca: Në fund të marsit formohet qeveria – në prill zgjidhet edhe presidenti

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një intervistë në emisionin “Përballje” në Telegrafi.com, me kryeredaktorin,...

Aeroplani bombardues i Luftës II-të Botërore gjendet në fund të Detit Adriatik

Ajo dikur mbizotëronte në qiellin mbi Evropën e shkatërruar nga lufta, por kjo kala fluturuese B-17 është ende duke tërhequr vëmendjen ndërsa qëndron 200...

Covid 19 arriti edhe në vendin që nuk kishte asnjë të infektuar deri më tani

Kaledonia e re, territori përtej detit i Francës dhe një nga vendet e pakta në planet që ka qenë pa COVID-19, po mbyllet për...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në raportin 24 orësh të Policisë...

NY Times shkruan për Kosovën: “Në vendin e ish-rebelëve, femrat gjejnë fuqinë në kutitë e zgjedhjeve”

Mediumi i njohur, “New York Times” I ka kushtuar një artikull femrave të Kosovës. “Në vendin e ish-rebelëve, femrat gjejnë fuqinë në kutitë e zgjedhjeve”, titullohet shkrimi...

Hapet ekspozita me fotografi të kullave të Jasharëve

Fotografi Sefer Aliqkaj ka hapur një ekspozitë me fotografi të Kullave të Jasharëve në Prekaz, me rastin e shënimit të Epopesë së UÇK-së. Kjo ekspozitë...

Pa sigurime shëndetësore në pandemi

Paracetamol, favipiravir, fraksiparina, enoksaparin, remdesivir, lactoferrina dhe vitamina të ndryshme, janë disa nga ilaçet që kërkohen për mjekimin e Covid 19. Të gjitha këto ilaçe...

SHQIPËRI: Tragjedi në një familje, vdesin nga COVID-19 prindërit dhe djali

Një tragjedi familjare ka ndodhur në një familje nga Rubiku, ku nga Covid 19 kanë ndërruar jetë prindërit dhe djali. Siç raportojnë mediat në Shqipëri,...

6 të vdekur e më shumë se 30 të lënduar pasi një autobus ukrainas bie në një hendek në Poloni

Gjashtë persona kanë vdekur dhe më shumë se 30 janë lënduar në një aksident në Poloni, në të cilin është përfshirë një autobus ukrainas. Mediat...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
986 POSTIME0 KOMENTET
3689 POSTIME0 KOMENTET
5000 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
7238 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1505 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...