24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Njeshi

6572 POSTIME0 KOMENTET

Dy vjet pa mjeshtrin e vargjeve dhe të Radio-gazetarisë Hivzi Krasniqin

Shënohen sot dy vjet nga ikja në amshim e mjeshtrit të vargjeve dhe maestron e Radio-gazetarisë kosovare Hivzi Krasniqin. Hivzi Krasniqi ndërroi jetë më 15...

Reagimi i Veton Surroit pas rezultatit zgjedhor

Publicisti i njohur dhe ish-politikani kosovar Veton Surroi ka reaguar me një status në orët e vona të mesnatës mes 14 dhe 15 shkurtit,...

Aksident i rëndë në Podujevë, tre persona të lënduar

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak minutash në rrugën e “Xhamisë” në Podujevë. Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa përveç dëmeve materiale...

Kurti: U vërtetua se zgjedhjet ishin referendum, nuk do të hakmerrem ndaj askujt

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e LVV-së, Albin Kurti pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit iu është drejtuar mbështetësve me një...

Vjosa Osmani: Nesër lind diell për Kosovën

Kandidatja për presidente nga VV, Vjosa Osmani përmes një konference për media tha se dita e bardhë të cilën e paralajmëruan në mëngjes, u...

Hoti: Marr përgjegjësinë e humbjes, mbetemi Opozitë e VV-së

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti ka pranuar humbjen në zgjedhjet parlamentare. Ai është shfaqur shumë i ftohët dhe ka thënë se...

Hoxhaj u uron VV-në, konfirmon mosbashkëpunim me ta: Mbetemi Opozitë

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për rezultatin në zgjedhje. Hoxhaj përmes një konference për media tha...

Peka: E paimagjinueshmja ndodhi, VV mund ta ndërtojë Qeverinë vetëm me AAK-në

Opinionisti Çim Peka, ka dhënë qëndrimin e tij lidhur me sondazhet e sotme të publikuara, ndërsa u publikua në Klan Kosova dhe Exit Poll...

Gjini në ‘RADIO 1’: VV ka fituar në Gjakovë – i uroj qytetarët dhe fituesit

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka fituar në Gjakovë në zgjedhjet parlamentare. Në një lidhje direkte në 'RADIO...

Ramosaj konfirmon zyrtarisht: AAK e pathyeshme në Deçan

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka folur pas mbylljes së vendvotimeve për zgjedhjet parlamentare. Në një lidhje direkte në 'RADIO 1', ai ka...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
6572 POSTIME0 KOMENTET
9140 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
11828 POSTIME0 KOMENTET
523 POSTIME0 KOMENTET
2346 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...