23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Njeshi

8055 POSTIME0 KOMENTET

Ministri Vitia për infermierët: Jemi me ju që ta ofrojmë gjithë mbështetjen tonë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot ka marr pjesë në Kongresin e Parë Ndërkombëtare të Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve të tjerë Shëndetësor të Ballkanit. Në...

Bislimi takohet me Shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, flasin për sundimin e ligjit

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, sot priti në takim Shefin e Misionit të OSBE-së...

Hajdar Beqa flet për tensionimin e situatës në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa, i cili u dëgjua duke i thënë deputetit të VV-së, Besim Muzaqi, ‘krytë ta thej’ ka...

Presidentja Osmani nënshkruan marrëveshje të grantit me USAID-in amerikan!

Republika e Kosovës dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, konkretisht USAID-i kanë nënshkruar sot një marrëveshje për grante. Kësisoj, presidentja, Vjosa Osmani së bashku me...

Vazhdon seanca e Kuvendit, opozita nuk po merr pjesë

Pas pauzës, ka nisur sërish punimet Kuvendi i Kosovës. Pika e rendit të ditës për debat parlamentar në lidhje me organizimin e arsimit në...

Osmani: Familja Haradinaj të ndihen krenar me veprën e Luanit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka kujtuar Luan Haradinaj që 24 vite më parë ra heroikisht ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Osmani vlerësoi...

Ky pritet të jetë kandidati i VV-së për kryetar të Pejës, flet për ‘RADIO 1’

Gazmir Raci, deri para pak ditësh i angazhuar si pjesë e shoqërisë civile, e që çdoherë duke qëndruar pranë zhvillimeve për Pejën, madje edhe...

Hoxha – Konjufcës: Të shkarkohet Bordi i RTK-së

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil Hoxha është takuar sot me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën. Në kuadër të këtij takimi,...

Elbasan: Ish-polici vret gruan në prani të djalit, plumbat kapin edhe dy persona në rrugë

Policia ka dhënë informacionin mbi krimin e rëndë të ndodhur para Gjykatës së Elbasanit. Plumbat e armës së ish-efektivit të policisë që vranë bashkëshorten e...

Një muaj paraburgim personit që iu gjet heroinë

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit prej një muaji kundër të pandehurit...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8055 POSTIME0 KOMENTET
10788 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13499 POSTIME0 KOMENTET
615 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...