30.2 C
Pec
E martë, 5 Korrik, 2022

Njeshi

7387 POSTIME0 KOMENTET

Haradinaj: Në Likoshan dhe Çirez nisi kapitulli i ri i luftës sonë për çlirim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka përkujtuar dëshmorët dhe martirët e Likoshanit dhe Qirezit në 23 vjetorin e betejës. Haradinaj tha...

Borrell: Rusia po shkëputet nga Bashkimi Europian

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka deklaruar se Rusia po shkëputet nga BE-ja dhe presidenti rus Vladimir Putin po përdor të...

Oda e Infermierëve të Kosovës mbajti Kuvendin e Pestë

Oda e infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë, pavarësisht rrethanave të krijuara nga pandemia, ka përmbushur detyrimet e saj ligjore. Licencimi dhe ri-licencimi vazhdojnë...

Vuçiqi përdorë Kosovën për të sulmuar rivalët e tij në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq sot ka dhënë një intervistë për televizonin serb “Prva”. Në këtë intervistë, ai ka përmendur Republikën e Kosovës. Vuçiq u shprehë...

Veprimi i Laportës që është bërë viral: “Messi, do të të bëjë një ofertë që s’mund ta refuzosh”

Objektivi numër një i çdo presidenti të ardhshëm të Barcelonës që do të dalë nga zgjedhjet e marsit do të jetë qëndrimi i Lionel...

Zbuluan vaksinën kundër COVID-19, çifti turk merr vlerësimin e lartë nga Gjermania

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, do të dekorojë zbuluesit e vaksinës kundër COVID-19, Ozlem Tureci dhe Ugur Sahin, me Urdhrin e Meritës për kontributin...

SHQIPËRI: Abazi, synojmë të shtyjmë përpara çështjen e bashkimit kombëtarë

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Shqipëri ka zyrtarizuar Boiken Abazin si kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit që do të mbahen atje. Abazi, ka...

A do të ndryshojë politika e jashtme gjermane, pas Merkel?

“Nga një kancelar federal pritet që ai të jetë me përvojë në politikën e jashtme apo atë europiane.” Kreu i ri i Partisë Kristiandemokrate,...

Hoxhaj për vdekjen e xhaxhait të Kadri Veselit: I edukoi fëmijët e tij me frymën e atdhedashurisë e vetëmohimit

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Smajl Veselit, xhaxhait të Kadri Veselit. Hoxhaj përmes një postimi në Facebook...

MPJ e Rusisë: Jemi të brengosur për retorikën radikale të shqiptarëve pas fitores së VV-së

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, ka thënë se është e brengosur me retorikën gjithnjë e më radikale të...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
7387 POSTIME0 KOMENTET
10032 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
12733 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
2553 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...