26.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

njeshik

6359 POSTIME0 KOMENTET

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve publikon strategjinë kombëtare për menaxhimin e qenve endacakë

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve në Kosovë ka dorëzuar në Zyrën e Kryeministrit dhe institucionet tjera përgjegjëse, propozimin për strategji kombëtare për menaxhimin...

Vetëvendosje prezanton sloganin për zgjedhjet e 17 tetorit

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur sloganin e tyre për zgjedhjet e lokale të 17 tetorit. “Bashkë Qeverisim” është slogani që do të përdoret në...

Fotografia e Leon Arifit shfaqet në ekranin gjigant të Times Square-it në New York

Padyshim që fëmijët më Sindromen Down, por edhe ata me Autizëm janë pjesë e rëndësishme e shoqërisë dhe duhet të trajtohen si të tillë. E...

The Daily Telegraph në vitin 1985: Vdekja e Enver Hoxhës mund të ju japë shpresë mbretërorëve për një rikthim në pushtet

“The Daily Telegraph” ka botuar, me 12 prill 1985, në faqen n°20, një shkrim në lidhje me mundësinë e rikthimit të monarkisë në Shqipëri...

Zvicra nga nesër me masa të rejat për udhëtarët

Ministri i Shëndetësisë, Alain Berset nënvizoi masa më të rrepta që do të zbatohen nga e hëna për udhëtarët që vijnë në Zvicër nga...

Interneti në Korenë e Veriut pa qasje në rrjetin botëror, rregulla që nuk vlejnë edhe për elitën

Po të kishte qasje të plotë në internet një qytetar i Koresë së Veriut, do të shokohej po të zbulonte se pjesa tjetër e...

Ndërprerja e shërbimeve jo urgjente në QKUK – kosto për pacientët, kërkohet hetim

Pezullimi i shërbimeve jo urgjente në klinikat dhe Ambulancat Specialistike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia...

Luftimi i korrupsionit mbetet tabu – nuk ka konfiskim të pasurisë, asnjë zyrtar i lartë nuk u dënua me burg

Ekspertët e drejtësisë po e shohin sfidë të vështirë procesin e luftimit të korrupsionit, derisa ky vit po karakterizohet pa ndonjë ndryshim efektiv. Ehat Miftaraj,...

SHQIPËRI: Transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Kosovës, dy të arrestuar

Dy persona janë arrestuar në Shqipëri, pasi u ndaluan duke transportuar 19 emigrantë të paligjshëm të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të...

Konfiskohet BMW M3 që ishte bërë nga katër makina të vjedhura, përfundon në makinerinë për shkatërrim

I vetmi BMW M3 i gjeneratës F80 në versionin karavan, nuk ka pasur jetë edhe aq të gjatë. Pavarësisht që prodhuesi bavarez nuk e...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
876 POSTIME0 KOMENTET
3042 POSTIME0 KOMENTET
4245 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6359 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1344 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...