24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

njeshik

11836 POSTIME0 KOMENTET

Boston Celtics rikthhet te fitorja, triumfon përballë Raptors

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, Boston Celtics ëhtë rikthyer te fitorja në NBA. Skuadra 17 herë kampione e NBA-së, ka triumfuar ndaj Toronto Raptors me...

Trendi i ndritshëm dhe i guximshëm i grimit që ka fokusin te sytë

Për një kohë të gjatë, rimeli i zi ishte standardi falë shkathtësisë së tij. Ai shkon mirë me çdo grim sysh, nga ato neutrale, të...

Bashkatdhetarëve prej shteteve që iu kërkohet testi PCR para hyrjes në Kosovë

Banorët e 25 shteteve evropiane duhet të posedojnë një test PCR-Negativ për të hyrë në Kosovë. Në rast se nuk e kanë një test...

Ringjallja e arkitekturës shqiptare në lagjen e Kajros

Është një lagje e Kajros që kur u ndërtua përjetësoi shpirtin e kohës për t’u modernizuar sipas mënyrës perëndimore. E quajtur edhe si “Parisi...

Në këngën e re “We’re good”, Dua Lipa sjell atmosferën e Titanikut

Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, ka publikuar këngën e saj më të re “We’re good”. Bashkë-kompozimi i këngës është bërë nga Emily Warren,...

Lehtësohen masat, mbesin 7,008 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 63.433 raste nga 258.636 persona të dyshimtë në virusin...

Hidhet shorti në Kupën FA, ndeshje të zjarrta në çerekfinale

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Kupën FA të Anglisë. Shtatë skuadra kanë siguruar kalimin në çerekfinale, derisa ekipi i tetë do t’iu bashkohet...

Gjermania rivendosë kontrollet kufitare me Republikën Çeke dhe rajonin austriak Tirol, për shkak të varianteve të COVID-19

Gjermania do të mbyllë kufijtë e saj me Republikën Çeke dhe rajonin austrian Tirol – të dyja zonat me norma të larta infektimi të...

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 64 pacientë me COVID-19, prej tyre 45 në oksigjeno-terapi

Aktualisht në Spitalin e Pejës, janë duke u trajtuar 64 pacientë me coronavirus. Sa i përket gjendjes së pacientëve 45 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa...

Aurela Gaçe lanson këngën e re “Një pikë”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, ka publikuar këngën e saj më të re. “Një pikë” mban titullin kjo këngë, e cila është publikuar për...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
6572 POSTIME0 KOMENTET
9140 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
11836 POSTIME0 KOMENTET
523 POSTIME0 KOMENTET
2346 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...