23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

njeshik

13499 POSTIME0 KOMENTET

SHBA-ja bën thirrje për fuqizimin e lidhjeve me Japoninë

Shtetet e Bashkuara po bëjnë thirrje për fuqizimin e lidhjeve ekonomike dhe të sigurisë me Japoninë. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dhe ai...

Triumfi i Dua Lipës në “Grammyn” e pandemisë dhe protestave

Beyoncé theu një rekord, Megan Thee Stallion dhe H.E.R. u shpërblyen. Dua Lipa triumfoi për albumin më të mirë pop, Taylor Swift mori Çmimin...

PREBK-u kritikon vendimin e Supremes, paralajmëron ankesë në Kushtetuese

Refuzimin e ankesës së Partisë Rome të Bashkuar nga Gjykata Supreme, kjo parti e ka cilësuar si të papranuar, jologjike dhe absurde. Supremja i...

Kosova U21 publikon listën për miqësoren me Katarin

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Michael Nees ka publikuar të hënën listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore që do t’i luajë këtë muaj kundër...

Handikos prezanton projektin për punësimin e personave me nevoja të veçanta

Gjatë ditës së sotme, Handikos ka prezantuar aktivitetet e personave me nevoja të veçanta të realizuar në kuadër të projektit “Përfshirja e personave me...

Mbesin në fuqi masat e njëjta kundër COVID-19, Qeveria rekomandon që nga 22 marsi mësimi të kalojë në formën online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se pas takimit me institucionet shëndetësore dhe arsimore, kanë shqyrtuar mundësinë e fillimit të mësimit...

Abdixhiku konfirmon datën e takimit me Kurtin e Osmanin

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se të premten do të takohet me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe u.d e...

Arsyeja pse harrojmë për çfarë shkuam diku

Të harrojmë për çfarë shkuam në një vend, apo çfarë do të merrnim është një nga ndodhitë që na ka ndodhur të gjithëve dhe...

Ambasadori gjerman: Paqëndrueshmëria politike të marrë fund, Kosovës nuk i duhen edhe një palë zgjedhje

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se paqëndrueshmëria e zgjatur politike duhet të marrë fund. Ambasadori përmes një postimi në Twitter ka...

Koncepti BMW Nazca C2 kthehet në një paraqitje mahnitëse

Sikur të ishte, një kthim në realitet. Vitet 1990 ishin një epokë shumë interesante kur bëhej fjalë për dizajnin e automobilave – dhe shumë prirje...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8055 POSTIME0 KOMENTET
10788 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13499 POSTIME0 KOMENTET
616 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...