23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

njeshik

13499 POSTIME0 KOMENTET

Formacioni më i mirë në Superligën e Kosovës për javën e 23-të

Superliga e Kosovës në fundjavë e ka zhvilluar javën e 23-të, ku pretendentët për titull shënuan fitore. Drita fitoi derbin ndaj Feronikelit me rezultat 1-0,...

Shqiptarët të dytët në botë për azil në BE, në raport me popullsinë për 2020-ën

Ndonëse në rënie, për shkak të pandemisë, shqiptarët kanë kërkuar me të gjitha mënyrat për t’u larguar jashtë vendit edhe në periudhën e pandemisë. Të...

56 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Janë 56 pacientë me COVID-19, duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës. Spitali njofton se 37 pacientë janë në oksigjenoterapi, 2 në CPAP...

Haradinaj-Stublla jep dorëheqje nga MPJ dhe AAK

Meliza Haradinaj-Stublla ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe nga të gjitha funksionet në Aleancën për Ardhmërinë...

Dyshimet për manipulime shtyjnë certifikimin e rezultatit zgjedhor

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) i është kthyer sërish punës të hënën pasdite, pak orë pasi Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP)...

Grabitja me armë te liqeni i Badovcit, policia jep detaje

Dy persona janë plagosur me armë zjarri nga disa persona të maskuar. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës...

Autoriteti Bankar i BE-së goditet nga një sulm kibernetik

Autoriteti Bankar Evropian (EBA) tha se serverët e tij të postës elektronike janë komprometuar në një sulm kibernetik. EBA, që është rregullatori kryesor financiar i...

Kapen me kokainë që arrinë vlerën e mbi 1.6 milionë eurove, arrestohen dy shqiptarë në Londër

Shqiptarët, Vidiol Muratas dhe Fatjon Nakaj, përkatësisht të moshës 43 dhe 31 vjeç, janë arrestuar ditën e sotme në Londër. Mediat e huaja, bëjnë me...

Arritën vaksinat e para ruse në Maqedoni, bisedohet edhe për sasi të tjera

Kanë arritur në aeroportin e Shkupit, 3.000 dozat e para të vaksinës ruse Sputnik V. Vaksinat u morën nga automjeti i Qendrës Shëndetësore, ku vaksinimi...

Përfundoi xhiro e 17-të në dy grupet e Ligës së Parë, rezultatet dhe renditja

Ka përfunduar xhiro e 17-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll në të dyjat grupet A dhe B. Tri ndeshjet e fundit në...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8055 POSTIME0 KOMENTET
10788 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13499 POSTIME0 KOMENTET
616 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...