12.2 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

njeshik

18000 POSTIME0 KOMENTET

Udhëtoi nga Aeroporti i Rinasit, 22-vjeçarja shqiptare konfirmohet me variantin britanik të COVID-19

Një vajzë që ka udhëtuar nga Aeroporti i Rinasit në drejtim të Gjermanisë është konstatuar mbartëse e mutacionit britanik të Coronavirusit. Mediet gjermane raportojnë për...

KPK dhe KGJK bisedojnë për fuqizimin e sundimit të ligjit në Kosovë

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Jetish Maloku, ka pritur në takim Kryesuesin e Këshillit Gjyqësor, Skender Çoçaj, me ç’rast kanë bashkëbiseduar për zhvillimet...

Realizohen 83 për qind e pagesave të planifikuara të buxhetit 2020

Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e 61-të, ku ka njoftuar se gjatë vitit 2020 janë realizuar 83 për qind e...

Aksioni i ushtrisë kolumbiane, sekuestrohen afro 3.000 kilogramë kokainë brenda një laboratori të fshehtë në xhungël

Në Amerikën e Jugut, përkatësisht në Kolumbi, ushtarët që futen në një laborator që ishte fshehur në xhungël. Kokaina ishte e destinuar për narko-bosin Joaquin...

Një nënë kërcënohet përmes telefonit nga djali i saj në Gjakovë

Një femër ka raportuar se vazhdimisht është duke pranuar thirrje telefonike kërcënuese nga djali i saj. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të mërkurën...

Qeveria në detyrë ndan 70 mijë euro për shënimin e 13 vjetorit të pavarësisë

Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e 61-të, ku ka miratuar vendimin për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e trembëdhjetë...

Kanoset zyrtarja policore në Prishtinë

Pronari i një lokali privat është arrestuar pasi nën ndikimin e alkoolit ka kanosur zyrtaren policore. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti...

Ndahen 12 milionë euro për Ministrinë e Bujqësisë për subvencione dhe transfere

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka njoftuar se janë ndarë 12 milionë euro Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Hoti me anë të një...

Volkswagen po përgatit një Golf R edhe më të fuqishëm

Pas lëshimit të Volkswagen Golf R më herët, tashmë po flitet se do të vije edhe një version tjetër, por më i fuqishëm. Kohët e...

Ekspertët amerikan dhe prokurorët e shtetit shkëmbejnë përvojat për mbrojte të votës

Me iniciativë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, përmes platformave virtuale është realizuar punëtori dy ditore me ekspertë amerikanë të Departamentit të Drejtësisë të Shteteve...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
12776 POSTIME0 KOMENTET
16016 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
18000 POSTIME0 KOMENTET
1049 POSTIME0 KOMENTET
3890 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...