7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

njeshik

7238 POSTIME0 KOMENTET

Zhvillohet seanca dëgjimore ndaj pesë të arrestuarve në Pejë për “trafikim me njerëz”

Në Gjykatën Themelore në Pejë, sot pritet të mbahet seanca dëgjimore ndaj 5 të arrestuarve për trafikim me njerëz, të cilët gjinden në paraburgim. Këtë...

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministres Dhurata Hoxha dhe të tjerëve

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-sekretarit Kushtrim Cukaj dhe tre zyrtarëve, Fitim...

Familjarët në kërkim të 30-vjeçares nga Banja e Pejës, iku nga Spitali i Përgjithshëm i Pejës dhe u zhduk pasditën e djeshme

Elvira Ukaj nga Banja e Pejës, është zhdukur në pasditën e djeshme, duke ikur nga Spitali i Përgjithshëm i Pejës, njoftojnë familjarët, të cilët...

Gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt, vazhdon edhe sot dëgjimi i gazetarit

Në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, edhe sot pritet të vazhdojë dëgjimi i dëshmitarit të...

Rrihen mes vete dy fëmijë në Pejë, njëri pëson lëndime trupore

Dy fëmijë, janë rrahur mes vete në Pejë. Si pasojë e rrahjes, njëri prej tyre ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka marrë tretman...

Stuhia-ciklon la dy viktima në Sicili, teksa përmbyti Catanian e rrethinat

Stuhi të fuqishme goditën sot jugun e Italisë për ditën e tretë radhazi duke përmbytur plotësisht disa pjesë të ishullit të Sicilisë. Pamje dramatike vinin...

Huawei kinez lidhi kontrata sekrete me Telekomin e Serbisë, bizneset e lidhura me Pandora Papers

Në kuadër të përpjekjeve të Pekinit për të rritur ndikimin në Serbi, kompania teknologjike kineze Huawei ka nënshkruar marrëveshje sekrete me njerëz të afërt...

Mblidhet sot Qeveria, në rend dite edhe diskutimi mbi shpronësimet rreth autostradës Prishtinë – Pejë

Qeveria e Kosovës pritet të mblidhet sot me fillim nga ora 10:00, ku do të ketë në rend dite 19 pika. Në këtë mbledhje pritet...

Vidhen paratë nga arka e QKMF-së në Pejë

Një rast vjedhjeje ka ndodhur të hënën në Pejë, kur persona të panjohur kanë vjedhur paratë e pagesave në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare. Sipas...

Kryeparlamentarja me shkollë nate, një grua është zgjedhur në krye të parlamentit në Gjermani

Për herë të tretë Bundestagu gjerman do të drejtohet nga një grua. Ajo është Bärbel Bas politikania e SPD-së e cila mori 576 vota...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
986 POSTIME0 KOMENTET
3683 POSTIME0 KOMENTET
5000 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
7238 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1505 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...