20.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

njeshik

3925 POSTIME0 KOMENTET

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti ta anulojë regjistrimin, opozita shqiptare kundër mbajtjes së seancës

Kuvendi nuk arriti të mbajë seancë për anulimin e regjistrimit të popullsisë, për ç‘gjë ishin marrë vesh liderët e dy partive politike maqedonase, Zoran...

Dy shqiptarë nga Kosova, Dua Lipa dhe Regard të nominuar në mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve Brit Awards 2021

Janë publikuar nominimet për mbrëmjen më të madhe vjetore të ndarjes së çmimeve në Mbretërinë e Bashkuar, “Brit Awards 2021”. Eventi i cili ndër vite...

“Vera andrron detin” testohet në SHBA në pritje të premierës

“Seattle International Film Festival” ka bërë të ditur emrat e kineastëve, projektet e të cilëve janë përzgjedhur për forumin “New Works-in-Progress”, që do të...

1 prilli – Dita e Gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është...

Ora atraktive me pulover rozë, derisa bënte blerje me mikeshat në dyqanet e Sydneyt

Rita Ora, Isla Fisher, Elsa Pataky dhe Tessa Thompson shijuan trajtimin VIP ndërsa dilnin për të bërë blerje në Sydney të mërkurën mbrëma. Miqtë e...

Ramos pas takimit: E rëndësishme ishte fitorja ndaj Kosovës

Luis Enrique vendosi të linte Sergio Ramosin në stol për ndeshjen e Spanjës kundër Kosovës në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës të mërkurën...

Një televizion në Serbi publikon hartën e Kosovës dhe të Sanxhakut të ndarë nga Serbia

Mediat në Serbi janë alarmuar pasi një televizion në këtë shtet e ka paraqitur hartën e Kosovës të ndarë nga Serbia, por edhe Sanxhakun...

Biden do të investojë 2.3 trilionë dollarë në infrastrukturë, pritet të hapen miliona vende të reja pune

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden zbuloi një plan investimesh prej 2.3 trilionë dollarësh, që synon modernizimin e rrjetit të transportit dhe krijimin...

Fondi Monetar Ndërkombëtar: Vaksinimi kundër COVID-19 përmirëson perspektivën e ekonomisë botërore

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka thënë se ka një përmirësim në perspektivën e ekonomisë botërore falë planeve të rimëkëmbjes dhe vaksinimit...

Mot i nxehtë dhe me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...