20.2 C
Pec
E diel, 20 Qershor, 2021

njeshik

3925 POSTIME0 KOMENTET

Konjufca takon ambasadorin Abbott, flasin për procesin e zgjedhjes së presidentes

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim ambasadorin britanik Nicholas Abbott. Sipas njoftimit për media thuhet se Abbott ka uruar...

Banka Botërore: Pas vendosjes nën kontroll të pandemisë COVID-19, ekonomia e Kosovës pritet të rritet 4 për qind

Pas një tkurrjeje të vlerësuar prej 6.9 për qind në vitin 2020, ekonomia e Kosovës tani pritet të rritet 4 për qind për vitin...

Talenti mbresëlënës, djaloshi pikturon me tetë gishta në të njëjtën kohë

Nëse të pikturuarit ju duket e vështirë, imagjinojeni pak si është të pikturosh duke përdorur 8 gishta njëkohësisht. Adoleshenti Jes Rubantes nga Filipinet është bërë...

Katër raste të monedhave të falsifikuara brenda ditës në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në kosovë janë shënuar katër raste të monedhave të falsifikuara. Monedhat janë raportuar në tri filiale bankare dhe një rast,...

Shqipëria luan vetëm për fitore ndaj San Marinos

Shqipëria do të jetë mysafir i San Marinos, për takimin e tretë kualifikuese për në Kampionatin Botëror. Kuqezinjtë do të takohen me rivalin jo edhe...

Google Maps planifikon aplikacionin për zgjedhjen e rrugëve më eko për vozitësit

Google Maps do të fillojë t’i drejtojë vozitësit e automjeteve drejtë rrugëve që janë më ekonomike. Motori i kërkimit tha se do të nxjerrë në...

Rugova i përgjigjet Abdixhikut: Nuk ka nevojë për presion, secili deputet le të veprojë për vete

Ish-deputeti nga radhët e LDK-së, Naser Rugova, thotë se duhet të marrin pjesë në votim të Vjosa Osmanit për presidente. Ai përmes një postimi në...

Vazhdon vaksinimi i farmacistëve dhe punëtorëve të sigurimit në Klinikën Infektive

Në vijën e parë të frontit në luftë me pandeminë COVID-19, tash e më shumë se një vit krahas mjekëve dhe infermierëve ishin edhe...

Vajra esencialë që ju ndihmojnë të largoni stresin dhe të rigjeneroheni

Të qenit brenda pyllit ose në ndonjë vend me ajër të pastër, është treguar se përmirëson gjendjen shpirtërore dhe mirëqenien me 102 për qind! Por...

Ishte duke kërkuar krimba, në oborrin e shtëpisë gjeti fosilen e vjetër 500 milionë vjeçare

Një djalë 6-vjeçar që jeton në Angli, ka gjetur një fosil rreth 500 milionë vite të vjetër në oborrin e shtëpisë së tij, shkruan...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...