6.6 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

njeshik

17996 POSTIME0 KOMENTET

Policia e Pejës raporton për një prind që kanosi drejtorin e shkollës pasi u suspenduan dy nxënës

Drejtoria Rajonale e Policisë Pejё, Stacioni Policor nё Pejё, me datё 21.03.2023, rreth orёs 10:10, ёshtё njoftuar se nё shkollën fillore tё fshatit Kryshec-Pejё,...

Humbjet milionëshe të Trustit Pensional

Trusti Pensional i Kosovës vazhdon të mbetet pa bord drejtues. Komisioni për përzgjedhjen e anëtarëve të bordit nuk ka kthyer përgjigje për Radio Kosovën...

Shpërthime të fuqishme në Sevastopol të Krimesë

Shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në Sevastopol të Krimesë së aneksuar nga rusët. Në këtë vend janë shpeshtuar sulmet me dronë kamikazë nga ukrainasit, të...

Operimi i rrallë në Spitalin e Pejës u krye nga Dr. Fazli Shala, detaje dhe pamje nga procesi i intervenimit

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, për herë të parë është kryer një operacion i rrallë, ku një pacientes 67 vjeçare, i është hequr...

SHQIPËRI: Bie ndjeshëm konsumi i kafes, 30 për qind më pak u importua gjatë janarit

Konsumi i kafesë në bare është kthyer në një stil jetese për shqiptarët, ku shumë prej tyre nuk mund ta nisin ditën pa kafe. Por...

Mblidhet qeveria

Qeveria e Kosovës, zhvillon mbledhjen e radhës sot nga ora 10:00, bëri të ditur Zyra e Kryeministrit. Në njoftim, nuk është bërë e ditur agjenda...

Kuvendi sot vazhdon 5 seanca të papërfunduara

Deputetët e Kuvendit do të mblidhen sot për të shqyrtuar pikat e papërfunduara në pesë seanca të kaluara. Në rend ditë janë gjithsej 24...

Emërohen sot anëtarët e Bordit të Infrakos-it, këta janë 6 kandidatët më të vlerësuar

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot dhe ka 18 pika në rend dite. Në mesin e tyre është edhe Shqyrtimi i propozim-vendimit për...

Mitrovica me më së shumti raste sociale

Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që nuk e...

Enver Hasani për marrëveshjen Kurti-Vuçiq në Ohër: I lëvizi shtyllat e shtetësisë së Kosovës

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq ka lëvizur shtyllat e shtetësisë...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
12776 POSTIME0 KOMENTET
16016 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
17996 POSTIME0 KOMENTET
1049 POSTIME0 KOMENTET
3890 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...