15.7 C
Pec
E enjte, 19 Maj, 2022

njeshik

11721 POSTIME0 KOMENTET

Gucati shpallet fajtor nga Specialja, dënohet me 4 vjet e gjysmë burg

Gjykatësi Charles Smith, ka thënë se ZPS-ja e shpallë fajtor Hysni Gucatin për veprat penale për të cilat akuzohet. Gjatë leximit të vendimit Smith ka...

Lënia anash e fëmijëve nga komuniteti RAE, reagon drejtori i Arsimit në Pejë

Drejtori i Arsimit në Pejë, Naser Gega është deklaruar në lidhje me rastin e djeshëm, ku disa prej nxënësve të cilit i takonin komunitetit...

Me nderime të larta shtetërore, Osmani priti në takim presidentin e Malit të Zi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka pritur të mërkurën me nderime shtetërore presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.  

Brenda shtëpisë së Hysni Gucatit, familjarët nuk përmbahen nga lotët

T7 po qëndron në shtëpinë e Hysni Gucatit, atje ku po përcillet me vëmendje të madhe seanca për shpalljen e aktgjykimit ndaj tij dhe...

Kryetari i trupit gjykues: Jemi bindur se Gucati e Haradinaj kryen vepër penale

Kryetari i trupit gjykues e ka nisur me akuza seancën e sotme kur pritet të shpallet aktgjykimi ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të...

1 vit burgim me kusht dhe afër 2 mijë euro gjobë ndaj Murat Mehës dhe bashkëshortes së tij

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka dënuar me nga 1 vit burgim me kusht dhe 1 mijë e 800 euro gjobë Miradije Mehën, drejtoreshë...

Mbushet salla në Gllogjan, bashkëluftëtarët presin lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

Dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës në Deçan janë mbledhur sot në Gllogjan për ta përcjellë drejtpërdrejt seancën për Nasim Haradinajn dhe Hysni...

Fillon seanca e Speciales ku do të shpallet aktgjykimi për Gucatin e Haradinaj

Ka nisur seanca ku Gjykata Speciale do të shpall aktgjykimin në çështjen kundër Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt. Seancën mund ta ndiqni këtu: https://streaming.scp-ks.org/sq/index.html Zyra e Prokurorit...

Kurti takon kongresisten Slotkin, merr mbështetje për anëtarësim të Kosovës në NATO

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me kongresisten Elissa Slotkin në Uashington D.C. me të cilën ka diskutuar për marrëdhënien e veçantë mes...

Anëtarët e OVL e UÇK-së mblidhen për ta përcjellë seancën ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Anëtarët e Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë mbledhur në selinë e kësaj organizate për të përcjellur seancën ku Gjykata Speciale...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
6491 POSTIME0 KOMENTET
9036 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
11721 POSTIME0 KOMENTET
510 POSTIME0 KOMENTET
2313 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...