20.2 C
Pec
E diel, 20 Qershor, 2021

njeshik

3925 POSTIME0 KOMENTET

Kina tejkalon SHBA-në si partneri më i madh tregtar i BE-së

Eksportet e Kinës në Evropë kanë përfituar nga kërkesat e mëdha për pajisje mjekësore dhe elektronike. Fotografia është bërë në një stacion treni në...

Haradinaj nis ditën me policinë: Urime 13 vjetori i Kosovës së pavarur

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur ditën me pjesëtarët e Policisë së Kosovës. Sikurse edhe viteve tjera në ditë feste,...

Rama uron në mënyrë të veçantë 13 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur ditën e sotme në një mënyrë të veçantë. Rama ka publikuar fotografinë e artistes shqiptare me famë botërore...

Garda e FSK-së ngriti flamurin shtetëror, të pranishëm Osmani dhe Hoti

Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka bërë ngritjen e flamurit shtetëror në 13-vjetorin e Pavarësisë së shtetit të Kosovës. Në një ceremoni...

Kosova dhe Italia nënshkruajnë për herë të parë marrëveshje në fushën e sigurisë

Për herë të parë, Kosova dhe Italia kanë nënshkruar marrëveshje në fushën e sigurisë. Kjo marrëveshje u nënshkrua në Romë ku po qëndron një...

Moti sot i vranët dhe me reshje bore

Në Kosovë, sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se temperaturat minimale parashihet...

Kosova shënon 13 vjetorin e shpalljes së pavarësisë

Republika e Kosovës sot shënon trembëdhjetë vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Për nder të këtij përvjetori janë organizuar një sërë aktivitete nga institucionet e vendit. Fillimisht...

Emmerson akuzon ZPS-në për çështjen e nxjerrjes së materialeve, thotë se nuk ka asnjë provë kundër Veselit

Avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Ben Emmerson, ka akuzuar Zyrën e Prokurorit të Specializuar për çështjen e nxjerrjes së materialeve. Ai ka thënë se...

Një komision i pavarur do të hetojë sulmet në Capitol më gjashtë janar

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, ka thënë se Kongresi do të krijojë një komision të pavarur të jashtëm për të hetuar sulmet...

Presidenti i Italisë i shkruan letër Osmanit, konfirmon mbështetjen për dialogun

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, i ka shkruar letër u.d. së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit, duke e uruar për 13 vjetorin e Pavarësisë. Mattarella...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...