20.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

njeshik

3925 POSTIME0 KOMENTET

Ahmeti: Institucionet duhet të punojnë vazhdimisht në infrastrukturë që të zvogëlohen mundësitë për vërshime

Njohësi i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh Drejtor Ekzekutiv i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë, Tahir Ahmeti ka thënë se institucionet e Kosovës...

Kufiri Shqipëri-Greqi i mbyllur deri në fund të qershorit

Edhe pse autoritetet greke dhe ato shqiptare njoftuan një ditë më parë fillimin e lëvizjes për të gjitha kategoritë e udhëtarëve drejt Greqisë, këtë...

Suedia në krizë politike, e majta braktis qeverinë

Suedia aktualisht po përjeton një krizë politike. Parlamenti i vendit do të votojë të hënën për mocionin e mosbesimit kundër kryeministrit social-demokrat, Stefan Lofven. Katër...

Franca barazon rezultatin

Franca ka arritur të barazojë rezultatin në ndeshjen ndaj Hungarisë. Në minutën e 65-të pas një aksioni të shpejtë Antoine Griezmann nga afërsia shënoi...

Momentet kur balena del prapa barkës së turistëve që e kërkojnë në anën e gabuar

Një grup amatorësh të balenave thuajse humbën momentin e pabesueshëm kur gjitari gjigand i detit nxorri turirin për t’i përshëndetur në barkën e tyre,...

Deliu-Kodra: Kryeministri Kurti e ka shpallur armiqësore Shtëpinë e Bardhë

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se kryeministri Kuti e ka shpallur armiqësore Shtëpinë e Bardhë, duke kontestuar, siç ka thënë, vlefshmërinë juridike...

Aksident në rrugën Komoran-Sllatinë

Një aksident komunikacioni ka ndodhur pasdite, në rrugën Komoran-Sllatinë. Raportohet se një veturë, ka dalur nga rruga. Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar, ndërkaq...

Përfundon pjesa e parë: Hungaria shkon në pushim me epërsi ndaj Francës

Hungaria e ka mbyllur me epërsi 1-0 pjesën e parë ndaj Francës në Grupin F në kuadër të Euro 2020. Pas vetëm 14 minutash lojë,...

Selimi: Abdixhiku kapet me zëdhënësin e Qeverisë për të amnistuar kryeministrin Kurti

Zyrtari i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ish-ministri i Drejtësisë, Selim Selimi nëpërmjet një tweet-i ka reaguar ndaj kritikave që Lumir Abdixhiku për...

Pas reshjeve të shiut, për dallim nga Prishtina, situata me rrugët në Ferizaj e menaxhueshme

Reshjet e dendura të shiut, në Komunën e Ferizajt për dallim nga Prishtina nuk kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim. Sipas komunikatës së publikuar nga komuna,...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...