11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

njeshik

6392 POSTIME0 KOMENTET

Apple përdor këngët e Dua Lipës për të ndihmuar njerëzit që belbëzojnë dhe kanë probleme me shqiptime

Gjiganti Apple po punon për një projekt për të ndihmuar njerëzit me belbëzime duke përdorur këngë nga emrat e famshëm si: Dua Lipa, Lizzo...

Von Cramon: Përpjekje shqetësuese e Kurtit për të shantazhuar partitë me Ligjin për zgjedhjet

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka thënë se kryeministri Albin Kurti provoi që t’i shantazhojë partitë politike me Ligjin për...

Drenica e Sermaxhajt e fillon me fitore, triumfon ndaj Trepçës ’89

Drenica ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Trepçës ’89 me rezultat të pastër 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Superligën...

Ibrahimi: Nuk ka pasur koordinim me kryetar komunash për masat e reja anti-Covid

Sazan Ibrahimi, drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës është deklaruar pas mbledhjes së MSH’së se pushteti qëndror nuk ka pasur koordinim me...

Reformat në arsim, Nagavci priti në takim përfaqësuesit e këshillit të prindërve të Kamenicës

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASh), Arbërie Nagavci ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Këshillit të Prindërve të shkollave në Kamenicë. Temë...

Drita fiton më me lehtësi se që është pritur, Arbëria drejt Ligës së Parë

Drita ka arritur të shënojë fitore ndaj Arbërisë si mysafir me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës. Gjilanasit që...

Selimi, Abdixhikut: Jeni marrë vesh me Vjosën, mos bëni filma për Ligjin e Zgjedhjeve

Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e AAK-së, Selim Selimi, ka thënë s telenovela e inskenuar për Ligjin e Zgjedhjeve është kali i trojës për...

Stresi reagon vrazhdë, pasi Lorik Cana zbuloi se do ta votojë PS-në

Shqipëria më datë 25 të këtij muaji, do të mbajë zgjedhjet parlamentare. Teksa fushata e partive po vazhdon, në frymën politike janë përfshirë edhe emra...

“The White Fortress”, drama e thellë që shndërrohet në romancë

Faruku (Pavle Çemerikiq) është një i ri në Sarajevë, i cili përpiqet të sigurojë jetesën duke shitur hekurishte me xhaxhanë e tij (Jasmin Gelo)...

Kurti: Të zgjedhim Osmanin presidente, pastaj me opozitën punojmë për reformën zgjedhore

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri Albin Kurti i ka bërë thirrje opozitës që të votohet për Vjosa Osmanin për presidente, duke thënë se...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...