18.2 C
Pec
E diel, 1 Gusht, 2021

njeshik

5057 POSTIME0 KOMENTET

Mendohet se Stonehenge fillimisht ishte në Uells

Arkeologët besojnë se kanë zbuluar origjinën e monumentit parahistorik Stonehenge pasi zbuluan mbetjet e një rrethi antik guri në Uells, që mund të ishin...

Ulja ekstreme e temperaturave, KEDS apelon për kursim të rrymës

Ditëve të fundit ka pasur ndryshime drastike të motit, ku temperaturat e ulëta kanë bërë që qytetarët ta shfrytëzojnë energjinë elektrike edhe për ngrohje. KEDS...

Shitet për çmim marramendës, bluza më e shëmtuar në botë

Louis Vuitton është bërë objekt talljeje pasi ka nxjerrë në shitje, për rreth 6000 euro, një bluzë të mbuluar me kukulla. Bluza ka të ngjitura...

Dënimi që duhet të paguajnë partitë politike nëse e thyejnë heshtjen zgjedhore

Rregullorja e Panelit Zgjedhor për Parashtresa dhe Ankesa (PZAP), parasheh dënime për partitë politike të cilat nuk respektojnë heshtjen zgjedhore. Heshtja zgjedhore parashihet të mbahet...

Renditja tabelare në Superligë pas tri takimeve të sotme

Stinori pranveror në Superligën e Kosovës në futboll ka startuar këtë të shtunë me tri ndeshje atraktive. Prishtina e priti në “Fadil Vokrri” Drenicën, të...

Apel për kujdes, moti me shi dhe dëborë mbulon edhe Shqipërinë

Shqipëria nga dita e sotme është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe dëbore, ndërsa temperaturat kanë rënë poshtë zeros. Kjo situata është shoqëruar...

Të gjitha rrugët janë të kalueshme, apel për vozitje me kujdes

Ministria e Infrastrukturës njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se përkundër reshjeve të vazhdueshme të borës gjatë të shtunës, të gjitha rrugët janë të...

Armenia goditet nga një tërmet, qytetarët e Jerevanit dolën në rrugë nga frika se mund të shemben ndërtesat

Një tërmet prej 4.7 shkallë të Rihterit ka dridhur sot Jerevanin, kryeqytetin e Armenisë, kurse qytetarët e frikësuar nga lëkundjet e mëdha filluan të...

Dy ditë para zgjedhjeve, mbi 22 mijë mërgimtarë hynë në Kosovë

Një numër i madh i bashkatdhetarëve, janë parë teksa vinë këto ditë në Kosovë, për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat do...

Blerim Rexhbogaj merr bekimin e kryeplakut të fshatit, i pret sot të gjithë në përmbylljen e fushatës

Në bjeshkët e mbuluara me borë, në vendlindjen time fshatin Bogë, sot mora bekimin nga kryeplaku i fshatit, Arif Tahiri siç e quajmë ne...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
660 POSTIME0 KOMENTET
2337 POSTIME0 KOMENTET
3415 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
5057 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1130 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...