11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

njeshik

6392 POSTIME0 KOMENTET

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 777 raste të reja me COVID-19 dhe 12 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 12 raste të vdekjes dhe 777 raste të reja me COVID-19. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Mjekët operuan një pacient, derisa zjarri përfshiu objektin spitalor

Një ekip mjekësor në një spital rus përfundoi me sukses një operacion në ‘zemër të hapur’ në një pacient, derisa zjarrfikësit luftuan për të...

Në ditën e shtatë të vaksinimit masiv, ka nisur edhe imunizimi i policëve

Pas mantelbardhëve, të moshuarve, mësuesve, pedagogëve e gazetarëve, ditën e sotme do të imunizohen me vaksinën antiCOVID edhe 600 efektivë nga forcat e policisë...

Deputetja e LDK-së: Vjosë ose reflekto, ose nuk ke votë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku i është drejtuar me disa “këshilla” pretendentes për presidente, Vjosa Osmani. Rexhepi-Bunjaku i ka...

Ambasadori britanik: Deputetët të marrin pjesë në votimin për zgjedhjen e presidentit

Është paralajmëruar se sot mund të mbahet seanca e Kuvendit për zgjedhjen e presidentit të Kosovës, e lidhur me këtë ka reaguar ambasadori i...

Javën e ardhshme dihet se kur do të fillojë vaksinimi anti-COVID i të moshuarve

Në orët e paradites të së shtunës në Sallën “1 Tetori” në Prishtinë kundër coronavirusit janë vaksinuar 1, 566 punëtorë shëndetësorë. Koordinatori i Qendrës së...

Shpresë për Bejrutin, Gjermania ofron plan miliardësh për rindërtim

Javën e ardhshme, Gjermania do t’ua paraqesë autoriteteve libaneze një propozim shumëmiliardësh për rindërtimin e Portit të Bejrutit si pjesë e përpjekjeve për t’i...

Ish-ushtari i UÇK-së, Lulzim Krasniqi nuk i mbijetoi infektimit me COVID-19

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Lulzim Krasniqi- Arbanasi i cili ishte i prekur me coronavirus ka ndërruar jetë. Krasniqi ishte i shtrirë në...

Filipçe: Nuk ka nevojë për masa shtesë kufizuese në maqedoninë e Veriut

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot edhe një herë theksoi se nuk ka nevojë për masa shtesë kufizuese. Ministri Filipçe u bëri thirrje qytetarëve që...

Krerët institucional dhe deputetë presin në takim udhëheqësit e Shoqatave të Autizmit në Kosovë

Ushtruesi i detyrës së presidenti Glauk Konjufca, bashkë me kryeministrin Albin Kurti, pretendenten për presidente, Vjosa Osmani, zëvendëskryeministren Emilija Rexhepi dhe me ministren për...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...