21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

njeshik

6359 POSTIME0 KOMENTET

Blerim Sallahu emërohet zv.ministër në Ministrinë e Drejtësisë

Blerim Sallahu, është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Drejtësisë. Emërimi i zëvendësministrave ka filluar ditën e djeshme, ku në Ministrinë e Mbrojtjes është emëruar zv.ministër...

Sulm ndaj një ndërtese të Kombeve të Bashkuara në Somali, vriten të paktën tre persona

Të paktën tre civilë u vranë dhe pesë u plagosën kur një breshëri mortajash sot shënjestruan selinë e forcave të misionit paqeruajtëse të Kombeve...

Erdogan në letrën e urimit për Kurtin: Do të ishte e dobishme nëse do të rishikonit vendosjen e ambasadës në Jerusalem

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të ekzekutivit, ka pranuar letër urime nga presidenti i...

Navalny është në gjendje të qëndrueshme, thonë autoritetet ruse

Autoritetet ruse kanë thënë se gjendja shëndetësore e politikanit të burgosur të opozitës, Aleksei Navalny, është "e qëndrueshme". Shërbimi Federal i Burgjeve (FSIN) i tha...

1600 vjet nga krijimi i qytetit magjik e të pabesueshëm

Me një video prej më pak se katër minuta, Ambasada italiane në Kosovë e ka përshkruar si qytetin më magjik në botë, më elegantin,...

Challandes: Kundër Suedisë duhet të jemi më të kujdesshëm

Seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, është ndarë i kënaqur me fitoren e thellë të shënuar sonte në miqësoren ndaj Lituanisë. Kosova triumfoi 4:0. Por, Challandes...

Banka e Shqipërisë parashikon rritje ekonomike me 4.9 për qind gjatë vitit 2021

Banka e Shqipërisë parashikon se ekonomia e vendit do të rritet me 4.9 për qind për vitin 2021 dhe 4.1 për qind për vitin...

Kurti merr urime nga Erdogan si dhe nga homologët e tij Italia, Hungaria, Kroacia e Çekia

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të ekzekutivit, ka pranuar letër urime nga Kryeministri i...

Vazhdojnë radhët e gjata në Qendrën e Testimit në Prishtinë për ta paraqitur provimin për patentë shofer

Janë duke vazhduar radhët e gjata të qytetarëve në Qendrën e Testimit në Prishtinë, të cilët janë duke e paraqitur kërkesën për testin teorik...

Kurti bisedë telefonike me senatoren amerikane, Ernst: FSK po transformohet në një ushtri profesionale

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me senatoren amerikane, Joni Ernst, ndërsa kanë diskutuar rreth Ushtrisë së Kosovës. Kurti në një...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
876 POSTIME0 KOMENTET
3040 POSTIME0 KOMENTET
4233 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6359 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1344 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...