26.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

njeshik

6359 POSTIME0 KOMENTET

Saranda bëhet me muze arkeologjik

Qyteti i Sarandës do ta rrisë numrin e atraksioneve në “menynë” që paraqet për vizitorë. Pos bregdetit, monumenteve e atraksioneve natyrore, planifikohet që të...

Gruaja dhe burri sulmuan doktorin në Istog

Një çift në Istog ka sulmuar një doktor në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në këtë komunë, pasi ai kishte refuzuar t’i ofronte ndihmë...

Janë 6,814 raste aktive me COVID-19, KQZ bën thirrje të respektohen masat antiCOVID në ditën e zgjedhjeve

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 62.782 raste nga 254.568 persona të dyshimtë në virusin...

Gruaja më e pushtetshme e BE-së në udhëkryqin e vaksinave

Ursula Von der Leyen është kritikuar fort për shpenzimin e miliona eurove në kontraktues privatë për t’i ndihmuar në reformat e saj. Ani pse...

Unitedi në çerekfinale të Kupës

Manchester Unitedi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Anglisë, pas fitores 1:0 kundër West Hamit. Unitedi i janë dashur 120 minuta lojë për të...

Bëhen 14 vjet nga protesta e 10 shkurtit

Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit, u vranë...

Moti sot i ndryshueshëm, vranët dhe me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin...

“Money”, kënga më e re nga Fero dhe Morena Taraku

Artistët e njohur të estradës shqiptare, Fero dhe Morena Taraku, janë dy prej personazheve më të komentuar në faqet rozë. Ata tashmë kanë zgjedhur që...

Shefi i Zyrës së BE-së, Szunyog: Furnizimi i plotë me vaksina nga COVAX nuk pritet para pjesë së dytë të vitit

Shefi i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka thënë se furnizimi i plotë me vaksina nga COVAX nuk pritet të ndodhë para pjesës...

Ariana Grande fiton titullin e 20-të të Rekordeve Botërore Guinness

Ariana Grande po vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme në karrierën e saj. Veprimi i fundit i yllit botëror? Fitimi i titullit të saj të...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
876 POSTIME0 KOMENTET
3042 POSTIME0 KOMENTET
4245 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6359 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1344 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...