7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

njeshik

7238 POSTIME0 KOMENTET

Vaksinimi mund ta shpëtojë turizmin në Maqedoninë e Veriut

Vaksinimi, si dhe promovimi i respektimit të protokolleve për mbrojtje nga koronavirusi i ri që shkakton sëmundjen COVID-19, shihen si shans i vetëm për...

Berisha nga Partia Egjiptiane: Partia “Romani Iniciativa” produkt i Listës Serbe

Kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane (PLE) Veton Berisha përmes një njoftimi për media thekson se kjo parti është informuar nga mediumet për një version...

Biden do të ofrojë katër miliardë dollarë për fushatën globale të vaksinimit kundër COVID-19 në vendet e varfra

Presidenti amerikan Joe Biden do të njoftojë një mbështetje prej 4 miliardë dollarësh amerikanë për aleancën globale të vaksinave të njohur si COVAX, që...

Fillon sot rinumërimi i 12 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë sot rinumërimi i dymbëdhjetë vendvotimeve në dhjetë komuna të Kosovës. Për rinumërimin e këtyre vendvotimeve u...

Verifikohen gati 6.000 vota nga diaspora, refuzohen 40% prej tyre

Deri të mërkurën mbrëma, janë verifikuar 5.778 fletëvotime të ardhura nga diaspora dhe prej tyre janë refuzuar 1.632 apo 39.4 për qind. 4.146 fletëvotime...

Zhduket një femër në Pejë: Telefonoi me numër të huaj dhe tha se është martuar, por një SMS me zë ndryshoi tërësisht rrjedhën e...

Një rast aspak i zakonshëm është raportuar të ketë ndodhur në rajonin e Pejës. Dy ankuese femra kosovare, kanë raportuar se motra e tyre është...

Majlinda e fiton përballjen e parë në Tel Aviv

Kampionia olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi, e ka nisur me fitore paraqitjen në Grand Slamin e Tel Avivit. Të enjten, në ditën e parë të...

Basha takon kryeministrin kroat: E rëndësishme përshpejtimi i rrugëtimit europian të Shqipërisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci. Kryedemokrati është takuar me kryeministrin kroat Andrej Plenkoviç, ministrin e Punëve...

Për 13 vjetorin e pavarësisë, Ujëvara e Niagarës merr ngjyrat e flamurit të Kosovës

Kosova dje ka mbushur 13 vite që nga shpallja e pavarësisë më 2008. Për nderë të këtij përvjetori në vend janë mbajtur shumë aktivitete. E për...

Tre skitarë të Kosovës garojnë në kampionatin botëror

Albin Tahiri, Arbi Pupovci dhe Fiona Rusta Blaka garojnë sot (e enjte) në disiplinën e sllallomit të madh në kampionatin botëror, që po mbahet...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
986 POSTIME0 KOMENTET
3684 POSTIME0 KOMENTET
5000 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
7238 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1505 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...