7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

Njeshi

5000 POSTIME0 KOMENTET

Vendoset përfundimisht nëse do të rritet çmimi i rrymës në Kosovë

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) sot ka marrë vendim që të mos ketë sivjet rritje të çmimit të energjisë elektrike. Sipas vendimit të Bordit...

Ndërron jetë Agim Lluka, njëri ndër drejtuesit e Koorporatës Dukagjni

Agim Lluka ka ndërruar jetë sot pas një beteje me sëmundjen. Ka lindur në Pejë ne vitin 1961. Është vëlla i presidentit te Korporatës 'Dukagjini'...

Gjatë fundjavës vaksinime në sheshin “Shadervan” të Prizrenit

Të gjithë qytetarët e Prizrenit apo ata që kalojnë në Prizren gjatë kësaj fundjave dhe ende nuk janë vaksinuar, e kanë një rast të...

Prokuroria inicion procedurën disiplinore ndaj prokurores në rastin e të dënuarit për dhunimin e 15-vjeçares

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka kërkuar nga Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Pejë, Agim Kurmehaj, si autoritet kompetent, që të rishqyrtojë lëndën penale...

Kurti: Kujtimi për Burbuqe Berishën do të mbetet i paharruar sikurse edhe trashëgimia e saj

Kryeministri Albin Kurti i ka shprehur ngushëllime familjes Berisha, komunitetit artistik dhe miqve të regjisores dhe ish-drejtoreshës së Teatrit Kombëtar Burbuqe Berisha e cila...

Osmani takoi kryetaren e Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani priti në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi, znj.Sonja Biserko...

Thaçi mbetet në paraburgim, Paneli i Gjykatës së Apelit refuzon kërkesën e ish-presidentit

Paneli i Gjykatës së Apelit sot hodhi poshtë apelin e parashtruar nga ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi më 16 gusht 2021  kundër vendimit të...

FSK vlerësohet institucioni më i besueshëm i sigurisë nga qytetarët e vendit

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) ka konfirmuar se Forca e Sigurisë së Kosovës edhe këtë vit doli të jetë institucioni më i...

Arrestohet ish-ofiqari, falsifikoi dokumente

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, përkatësisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, në koordinim me Prokurorin e Prokurorisë...

Gucatit e Haradinajt i vazhdohet paraburgimi deri në dhënien e garancës nga Policia e Kosovës

Ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt i është vazhduar paraburgimi në Hagë. Vendimi është marrë nga Trupi Gjykues me...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
986 POSTIME0 KOMENTET
3686 POSTIME0 KOMENTET
5000 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
7238 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1505 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...