4.8 C
Pec
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Njeshi

13280 POSTIME0 KOMENTET

Vrasja e shtatzënës, Kurti: I gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë duhet të japë dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se “i gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë” në vrasjen makabër të 35-vjeçares H.M nga ish-bashkëshorti Sokol Halili, duhet...

Rikonfirmohet mbështetja e Qeverisë për personat me aftësi të kufizuara

Drejtuesi i Forumit Kosovar i Aftësisë së Kufizuar Bujar Kadriu u prit të enjëten nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Drejtorin...

Avokati i Haradinajt thotë se nëse nuk rrëzohen akuzat, duhet të ulet dënimi

Avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman ka thënë se turpi gjykues ka shqiptuar dënim shumë të lartë për dy ish-krerët e Organizatës së Veteranëve...

Haxhiu: Dhuna ndaj grave një realitet i hidhur prezent edhe në komunitetet jo shumicë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu mori pjesë në tryezën e organizuar në Prizren, me përfaqësues të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian. Ajo me këtë rast...

Presidenti gjerman në Shqipëri: Procesi i Berlinit, rruga drejt BE-së

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha se Procesi i Berlinit është rruga që përshpejton integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Ai i bëri këto...

Protesta në Prishtinë, kërkohet që vrasja e grave nga burrat të trajtohet si urgjencë kombëtare

Qindra njerëz ishin mbledhur për të protestuar para Qeverisë së Kosovës pas vrasjes së mbrëmshme të shtatzënës, 35 vjeçare, para Klinikës së Gjinekologjisë në...

Kualifikohen Kroacia e Maroku, eliminohen Belgjika e Kanadaja

Kroacia dhe Belgjika e kanë mbyllur ndeshjen me barazim pa gola. Rrjedhimisht, i bie që Kroacia është kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së...

Mblidhet kryesia e AAK-së, diskutohet për sigurinë në vend

Sot është mbledhur kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i partisë, Ramush Haradinaj. Ai, ka thënë se temë...

Protesta në Prishtinë, Qeveria gjuhet me koktej molotovi – arrestohet një e dyshuar

Po vazhdon protesta para objektit të Qeverisë, e thirrur nga organizatat jo-qeveritare, pas vrasjes së mbrëmshme të 35 vjeçares nga ish-bashkëshorti i saj. Policia e...

Kush janë 3-shja që do ti gjykojnë Thaçin dhe të tjerët

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trëndafilova ka marrë vendim për caktimin e panelit të gjyqtarëve të cilët do të gjykojnë Hashim Thaçin, Kadri Veselin,...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
10494 POSTIME0 KOMENTET
13280 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
15595 POSTIME0 KOMENTET
805 POSTIME0 KOMENTET
3199 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...