16.7 C
Pec
E premte, 12 Gusht, 2022

Njeshi

10899 POSTIME0 KOMENTET

Palmer bisedon me Vuçiqin, i kërkon rinisje të shpejtë të dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq bisedoi përmes një video-lidhje me të dërguarin special të Departamentit të Shtetit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Vuçiq...

Avokati i Popullit: Gjatë emergjencës shëndetësore u shkelën të drejtat e njeriut në Kosovë

Avokati i Popullit ka dalur me raport ku thuhet se gjatë emergjencës shëndetësore në Republikën e Kosovës kishte shkelje të të drejtave dhe lirive...

Në Mitrovicë nis faza e dytë e aplikimit për mbështetje financiare për të prekurit me Covid-19

Në Komunën e Mitrovicës ka nisur faza e dytë e aplikimit për mbështetje financiare prej 50 eurove për të gjithë qytetarët e kësaj komune...

21 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 21 viktima dhe 284 raste të reja me COVID-19. Sipas të dhënave të Ministrisë...

Prizren: Qytetari bie pre e mashtrimit, paguan rreth 20 mijë euro në këmbim të një “dhurate”

Një qytetar i Prizrenit ka raportuar në polici se ka rënë pre e një mashtrimit nga rrjetet elektronike. Sipas deklaratës së bërë ai kishte pranuar...

Mbrojtja e Thaçit thotë se Specialja nuk ka juridiksion për gjykimin e tij

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka dorëzuar në Dhomat e Specializuara dhe në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë, disa mocionet...

Nitaj: AAK-ja do të jetë parti opozitare konstruktive

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë kjo parti do të jetë konstruktive si opozitë.Ai pas takimit të Kryesisë së kësaj partie,...

Konstituimi i Kuvendit, Vjosa Osmani e cakton 22 marsin si datë

U.d e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka ftuar subjektet politike që të hënën, më 22 mars të mbajë një takim të kryesisë së...

Vjen reagimi nga PDK pasi presidenca deklaroi se hapja e Ambasadës në Jeusalem është bërë me dekret të Thaçit

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Ilir Gashi ka reaguar pasi Bekim Kupina, këshilltari i u.d presidentes Vjosa Osmani deklaroi se hapja e Ambasadës...

Ambasadores se Kosovës iu dorëzohet kartela diplomatike nga zyrtarë të Izraelit

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri është pajisur me kartelë diplomatike të Izraelit.Këtë kartelë ajo e pranoi nga shefi i Protokollit të Shtetit...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8121 POSTIME0 KOMENTET
10899 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13577 POSTIME0 KOMENTET
616 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...