23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Njeshi

10788 POSTIME0 KOMENTET

KQZ akrediton vëzhguesit për zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka akredituar vëzhguesit për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, bëri të ditur numrin e vëzhguesve...

Në Shqipëri rriten numrat e të infektuarve me COVID 19, pesë të vdekur

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Social ka bërë të ditur për situatën me COVID19 në 24 orët e fundit si vijon. Janë kryer 3856 testime...

Daka: Edhe qytetarët që nuk kanë pranuar telefonatë nga KQZ, mund të votojnë

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se të gjitha e-mail që janë dërguar nga diaspora janë hapur, dhe se kanë...

Haradinaj: Kosovës i duhet një president i fortë që ballafaqohet me Serbinë

Kandidati për president, Ramush Haradinaj, ka thënë se do të mbetet i përkushtuar për vendin sikurse në ditët e çlirimit. “Shumë gjëra kanë ndryshuar në...

Varianti i ri i virusit, IKSHPK: Të ndalohen tubimet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dhënë sërish rekomandimet për tu mbrotjur nga virusi, sidomos tani pas shfaqjes së variantit të ri edhe në...

Vritet në aksion agjenti i FBI, plagosen 5 të tjerë

Një agjent i FBI humbi jetën ndërsa 5 të tjerë mbetën të plagosur gjatë një operacioni për zbatimin e një fletarresti për ndalimin e...

71 dëshmitarë nën mbrojtje, avokati i Thaçit kundërshton vendimin: Po ndikohet në hetimet tona

71 dëshmitarë të mbrojtur pritet të japin dëshminë e tyre në Gjykatën Speciale në rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup...

Policia jep detaje për planin operativ lidhur me ditën e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se përmes hartimit të urdhrit operativ policor, me kohë ka bërë të gjitha planifikimet e saja policore...

Njohja e Kosovës nga Izraeli, Eliot Engel e quan ditë të madhe për të dy vendet

Ish-kongresisti amerikan dhe miku i madh i shqiptarëve, Eliot Engel, ka thënë se dita e vendosjes së raporteve diplomatike mes shtetit të Izraelit dhe...

Prokurorë, gjyqtarë për zgjedhjet, KQZ-ja koordinohet me organet shtetërore për mbarëvajtjen e procesit

Mbi 80 prokurorë, 30 gjyqtarë dhe 40 zyrtarë të hetuesisë lokale, do angazhohen më 14 shkurt për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. KQZ-ja thotë...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8055 POSTIME0 KOMENTET
10788 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13499 POSTIME0 KOMENTET
611 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...