6.6 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Njeshi

16016 POSTIME0 KOMENTET

12 shtetas të huaj të fshehur në një kamion tentuan të hynë ilegalisht në Kosovë

Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se sot rreth orës 04:00, në linjën hyrëse të Republikës së Kosovës në Terminalin Doganor, Han...

Agjencia Kadastrale nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Ministrinë e Mbrojtjes

Me qëllim të avancimit të bashkëpunimit në mes të Ministrisë së Mbrojtjes (MM) dhe Agjencisë Kadastrale të Kosovës (AKK), e për interesat e zhvillimit...

Haradinaj: Vetëm të bashkuar mund ta tejkalojmë krizën e të vazhdojmë përpara

Kandidati për President të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qëndruar sot në qytetin e Vushtrrisë. Nga atje, Haradinaj tha se vetëm së bashku mundemi ta kalojmë...

Në Klinikën e Onkologjisë shënohet Dita Botërore kundër Kancerit

Në Klinikën e Onkologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është shënuar Dita Botërore kundër kancerit. Me këtë rast, Vildane Goga – onkologe, tha se...

Pesë të vdekur dhe 318 raste të reja me COVID19

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 318 raste të reja të të infektuarve me COVID-19. Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën...

Szunyog: Është planfikuar që Kosova të marrë 100 mijë doza të vaksinave falas nga COVAX

Ambasadori i ri i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, përmes një postimi në llogarin e tij në twitter,  ka thënë se është planfikuar që...

Bordi Ekzekutiv i BQK-së ka aprovuar udhëzuesin e ri për ristrukturim të kredive për shkak të Covid-19

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës Fehmi Mehmeti dhe Zëvendësguvernatori për Mbikëqyrje Financiare Sokol Havolli, kanë mbajtur një takim virtual me drejtuesit...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë dhe 6 mijë trupa amerikane organijojnë një nga stërvitjet më të mëdha në Evropë

Shqipëria dhe Forcat e Armatosura vijojnë përgatitjet për të mikpritur “Defender Europe 21”, një nga stërvitjet më të mëdha të ushtrisë amerikane në Evropë. Për...

Dumoshi: Suksesi i filmit “Zgjoi” është sukses i tërë Kosovës

Pas suksesit të arritur të filmit “Zgjoi” nga Kosova, në “The Sundance Film Festival”, festivalin më të madh të pavarur të filmit në SHBA,...

Tolaj mirëpritet kudo në Dukagjin, atmosferë e ngrohtë edhe në Ponoshec të Gjakovës

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së me numër 14, Dr. Arbër Tolaj, ka vazhduar me fushatën e tij në Ponoshec të Gjakovës. “Bashkëbisedim i...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
12776 POSTIME0 KOMENTET
16016 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
17996 POSTIME0 KOMENTET
1049 POSTIME0 KOMENTET
3890 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...