20.2 C
Pec
E diel, 20 Qershor, 2021

Njeshi

2491 POSTIME0 KOMENTET

Kosova vendi i vetëm në rajon pa vaksinë, Valbon Krasniqi flet për mundësinë e shtrëngimit të masave

Ditëve të fundit Kosova ka shënuar rritje të rasteve të reja më koronavirus. E përkundër kësaj drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës,...

Për 24 orë u dënuan 575 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

Qytetarët të cilët nuk janë duke i respektuar masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi...

Policia e cilëson “vrasje të rëndë” vdekjen e shtetasit të huaj në Prishtinë

Policia e Kosovës e ka cilësuar si “vrasje të rëndë” vdekjen e një shtetasi të huaj në një shtëpi të pabanuar në Prishtinë, e...

Punëtori dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK pas lëndimit në punë, arrestohet pronari dhe mbikëqyrësi

Një punëtor është lënduar aksidentalisht në vendin e tij të punës në fshatin Bresje të Fushë Kosovës dhe është dërguar në QKUK. Gjendja e tij...

Vdes babai i dëshmorit Sabit Veseli, xhaxhai i Kadri Veselit

Sot në mëngjes ka vdekur Smajl (Rushit) Veseli, babai i heroit të kombit Sabit Veselit. Varrimi bëhet sot në ora 12:00 në Broboniq të Mitrovicës. Përndryshe...

Merkel refuzon të vaksinohet kundër COVID-19, ka një arsye mjaft të fortë

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo kategorive të...

“Vëlla Ibrahim” – Publikohet një letër që Demaçi ia dërgoi Rugovës në vitin 1992

Shkrimtari Shaip Beqiri ka publikuar një mesazh që Adem Demaçi i kishte dërguar Ibrahim Rugovës në vitin 1992. Demaçi e kishte nisur mesazhin me fjalët...

Takohen Kurti e Abbott, flasin për formimin e qeverisë, dialogun me Serbinë e menaxhimin e pandemisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar gjatë të premtes ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott me të cilin kanë...

Përgjigja e shefit të Zyrës së BE-së kur pyetet për çështjen e hartës së Kosovës

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, duket të jetë më i kujdesshëm sesa i dërguari special i BE-së për dialogun...

Shqipëri: 20 të vdekur dhe 916 raste të reja nga COVID 19

Tjetër numër i lartë viktimash nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se kanë ndërruar jetë...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...