20.2 C
Pec
E diel, 20 Qershor, 2021

Njeshi

2491 POSTIME0 KOMENTET

Ministri Murati takon bizneset: Jemi në proces të dizajnimit të pakos së rimëkëmbjes ekonomike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati dhe Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Rozeta Hajdari kanë takuar sot përfaqësuesit e bizneseve vendore...

Haradinaj ia drejton tri pyetje publike kryeministrit Kurti

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pasi kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk mund të ketë asociacion një-etnik në Kosovë. “Se çfarë...

RrGK-ja dënon gjuhën e përdorur nga Mentor Shala ndaj Doarsa Xhelilit

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar pasi sot, zëvendësdrejtori gjeneral i Radio Televizionit të Kosovës, Mentor Shala, i është drejtuar me këtë...

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, këtë të premte ka riemëruar Antonio Guterres për një mandat të dytë si Sekretar të Përgjithshëm, duke...

Presidentja Osmani përplaset me Borrell për shpërndarjen e vaksinave antiCOVID-19

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur e pakënaqur me shpërndarjen e vaksinave anti COVID-19. Ajo ka pasur një përplasje me Komisionarin e Politikës së...

MKRS vazhdon partneritetin me BE-në dhe UNDP-në për kohezionin social përmes iniciativave të trashëgimisë kulturore

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), së bashku me Instrumentin e BE-së (BE) që i kontribuon Stabilitetit dhe Paqes (IcSP), zyrën e BE-së...

Kryeziu: Marrëveshja e Washington nuk ka vlerë jurdike – Qeveria e përkushtuar për çështjen e të pagjeturve

Marrëveshja e arritur në Washington nuk ka vlerë juridike, pasi nuk është dërguar asnjëherë në Kuvend, tha zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu. Tutje, ai...

Haradinaj për uljen e subvencioneve për vreshtarët: Është goditje e rëndë, Qeveria Kurti të shfuqizojë këtë vendim

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me zbritjen e subvencioneve për vreshtarët. Sipas Haradinajt, ky veprim i Qeverisë është prerje në besë...

Kryeministri Kurti nga Vjena kërkon që Kosova e Serbia të zotohen se nuk e sulmojnë njëra-tjetrën

Kryeministri Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Vjenë ka kërkuar që Kosova e Serbia të zotohen se nuk e...

Kurz: Do ta vazhdojmë punën e mirë me Kosovën drejt integrimit evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ishte në mesin e kryeministrave që mori pjesë në Samitin e sotëm të Ballkanit Perëndimor, i cili u mbajt...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
1577 POSTIME0 KOMENTET
2491 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
3925 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1045 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...