24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Njeshi

9140 POSTIME0 KOMENTET

Vetëm një rast i ri me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe është raportuar vetëm një rast i ri i...

Presidentja viziton Junikun, premton mbështetje për zhvillimin e turizmit

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu, është pritur në takim nga kryetari i Komunës së Junikut, Ruzhdi Shehu, në kuadër të vizitave që...

Tërheqja nga Trusti, ligji shqyrtohet javën e ardhshme nga Kuvendi

Abelard Tahiri, kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës është shprehur se në javën e ardhshme do të shqyrtohet Ligji për Trustin. Ai...

“Është gabim teknik”, reagimi i kryeinspektorit të AKI-së pas ftesës nga Specialja

Gjykata Speciale e ka ftuar për ta marrë në pyetje, në cilësinë e dëshmitarit, Inspektorin e Përgjithshëm të AKI-së, Burim Ramadanin. Lajmin për ftesën e...

Xhaçka takon Dendias, çështja e kufirit detar Shqipëri-Greqi pritet të referohet në Gjykatën e Hagës

Ministrja shqiptare për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti sot në një takim zyrtar ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias. Në një...

Burgim të përjetshëm për ushtarin rus që kreu vrasje në Ukrainë

Një ushtar 21-vjeç rus është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një civil të paarmatosur, që po cilësohet si gjykimi i parë...

Kurti përfundon vizitën në SHBA, jep detaje të takimeve

Kryeministri Albin Kurti njofton se ka përfunduar vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kurti me anë të një njoftimi në Facebook thekson se kjo...

Specialja e fton për të dëshmuar inspektorin e AKI-së, Burim Ramadani – kërkon nga ai të ofrojë detaje për periudhën e luftës

Gjykata Speciale ka ftuar Inspektorin e Përgjithshëm të AKI,  Burim Ramadani që të dëshmoj në cilësinë e dëshmitarit. Njoftimin e ka bërë të ditur AKI...

Aksion i madh anti-drogë: Konfiskohen mbi 70 kilogramë heroinë, në pranga 10 persona

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se në një aksion të koduar “Gropa”, kanë arrestuar 10 persona dhe kanë konfiskuat 70 kilogramë heroinë. Sipas Prokurorisë...

Vjosa Osmani dhe Ilir Meta bëjnë homazhe te shtatorja e dëshmorit Edmond Hoxha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryetarin e Komunës së Junikut, kanë vendosur kurora me lule...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
6572 POSTIME0 KOMENTET
9140 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
11831 POSTIME0 KOMENTET
523 POSTIME0 KOMENTET
2346 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...