11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Njeshi

4422 POSTIME0 KOMENTET

Policia arreston disa persona të dyshuar për krim të organizuar, thërret konferencë të jashtëzakonshme

Policia e Kosovës thërret konferencë të jashtëzakonshme pas një operacioni të suksesshëm policor.“Operacioni policor i realizuar në bashkëpunim dhe koordinim me Prokurorinë Speciale të...

17 të vdekur, 781 raste të reja me COVID-19

17 pesona të infektuar me coronavirus kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë, teksa janë konfirmuar edhe 781 raste të reja...

Kontigjenti i radhës me mjekë niset të shtunën për vaksinim në Kukës

Këtë të shtunë pritet që të përfundojë vaksinimi i 500 profesionistëve shëndetësor të Kosovës në Kukës. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Federatës së...

QKMF-ja në Rahovec fillon me teste rapide për Covid-19

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se në Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në këtë komunë ka filluar...

Prishtina miraton bartjen e rreth 35 milionë eurove nga 2020 më 2021

34 milionë e 347 mijë euro ka bartur qeverisja e Shpend Ahmetit nga viti 2020 në vitin 2021. Në një mbledhje të jashtëzakonshme të...

21 vjet e gjysmë burg për dy të akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve Z.K. për shkak të dyshimit të bazuar se i njëjti në bashkëkryerje...

Për 23 vjetorin e ‘Epopesë së Dukagjinit’, kryetari i Deçanit viziton tri familje të dëshmorëve

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj për nder të “Epopesë së Dukagjinit”, ka vizituar tri familje të dëshmorëve. Ai ka vizituar familjen e tre...

Liburn Aliu thotë se nuk është në dijeni për aktakuzën ndaj tij

Ministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në Qeverinë Kurti, Liburn Aliu, ka reaguar pas raportimeve të sotme në media se ndaj tij ekziston...

Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi jep dorëheqje nga të gjitha strukturat e AAK-së

Kryetari i Komunës së Obliqit, Xhafer Gashi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga kryetari i degës së AAK-së në Obiliq dhe nga të gjitha...

Whyte: Kurti duhet të ketë kujdes nga premtimet që bën, do të gjykohet për veprat dhe jo fjalët

Këshilluesi i Kosovës në rrugën drejt pavarësisë, Nicholas Whyte, ka thënë se Qeveria e re e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, do të gjykohet...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...