24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Njeshi

9140 POSTIME0 KOMENTET

Isufi: Zgjedhja e presidentit e rëndësishme për ditën e 14 shkurtit

Kandidati për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Ahmet Isufi theksoi se proceset zgjedhore të 14 shkurtit janë të një rëndësie të veçantë...

Nëntë të vdekur dhe 476 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.863 teste, ndërsa janë regjistruar 476 raste të reja me COVID-19. Në Shkup...

Çitaku reagon ashpër pasi gjykata në Serbi i dha të drejtë Vulinit për termin “shiptari”

Ambasadorja në detyrë, Vlora Çitaku pas vendimit të Gjykatës së Lartë në Beograd , e cila i dha të drejtë Aleksander Vulinit për përdorimin...

MPB ndanë mbi 1 milionë euro për furnizime me targa për automjete

Mbi 1 milionë euro janë ndare nga Ministria e Punëve të Brendshme për furnizim me targa për automjete. Kjo pas kërkesave të mëdha nga qytetarët...

Murat Jashari shpallet fajtor për tentim-vrasje ndaj Azem Vllasit

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka shpallur fajtor Murat Jasharin për tentim vrasje ndaj Azem Vllasit. Gjykata të njëjtit i ka shqiptuar masën e trajtimit...

Prokuroria e Hagës insiston me çdo kusht që gjyqi ndaj krerëve të UÇK-së të nis në shtator

Të enjten e 11 shkurtit do të mbahet seanca e radhës nga Gjykatën Speciale ndaj ish-krerëve të UÇK-së,  Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...

Lajçak nuk pret marrëveshje të shpejtë mes Kosovës dhe Serbisë

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, u ka thënë përfaqësuesve të vendeve anëtare të bllokut,...

Akademia e Shkencave në Shqipëri kërkon ashpërsim të masave antiCOVID, Rama i paralajmëron për nesër

Akademia e Shkencave në Shqipëri kërkon forcimin e masave kufizuese për të paktën një periudhë dyjavore. Gjatë një konference shkencore në Kryesinë e Kuvendit, Skënder...

ATK-ja në janar shqiptoi 130 gjoba për bizneset

Pas 3 mijë e 355 vizitave që Administrata Tatimore e Kosovës ka kryer ne biznese të ndryshme në Kosovë janë kryer 130 gjoba nga...

Serbia mbështet fushatën e Adriana Hoxhiqit në Kosovë

Serbia është duke e mbështetur fuqishëm Adrijana Hoxhiqin në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë që do të mbahen me 14 shkurt. Serbia po minon...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
6572 POSTIME0 KOMENTET
9140 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
11828 POSTIME0 KOMENTET
523 POSTIME0 KOMENTET
2346 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...