23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Njeshi

10788 POSTIME0 KOMENTET

53 raste të reja dhe 1 humbje jete nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat...

Kadri Veseli kthehet në Kosovë, ndodhet në Mitrovicë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është liruar për vizitë nga Haga ku po mbahej në paraburgim si i dyshuar për krime...

Mbi 30 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri për vikend

Pandemia COVID-19 nuk ka ndikuar në uljen e numrit të qytetarëve kosovarë që vendosin ta kalojnë vikendin në Shqipëri. Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal...

Zëdhënësi i Merkelit për ndryshimin e kufijve: I rrezikshëm, mund të krijojë tensione të reja

Zëdhënësi i kancelares gjermane, Steffen Seibert, u shpreh të premten, 30.04.21. në konferencën e rregullt të zëdhënësve të qeverisë gjermane kundër ndryshimit të kufijve...

Reformimi në drejtësi, Haxhiu paralajmëron takim me Këshillin Gjyqësor dhe Prokurorial

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka pritur në takim Ambasadoren e Holandës, Carin Lobbezoo, ku procesi i vettingut u cilësua si një ndër hapat...

Dreshaj: AAK e përkrah protestën e thirrur nga infermierët e Kosovës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka treguar se Grupi Parlamentar i AAK-së e mbështet protestën e thirrur nga...

5 të vdekur e 108 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri raportohet për 5 të vdekur e 108 raste të reja me Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve...

Gjykata Supreme e prish aktgjykimin e Apelit – rasti “Pronto” kthehet në rigjykim

Gjykata Supreme e Kosovës e ka kthyer në rigjykim rastin ‘Pronto’. Gjykata e Apelit më 30 qershor 2020 pati ndryshuar pjesërisht aktgjykimin e shkallës së...

Daut Haradinaj: Spitali Rajonal i Prishtinës do të ndërtohet në Kazermën e FSK-së

Kandidati i AAK-së, për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka treguar për planin e ndërtimit të Spitalit Rajonal të Prishtinës, i cili do të...

Dogana e Kosovës bëhet me drejtor të ri

Agron Llugaliu në një ceremoni rasti ka pranuar detyrën e drejtorit të ri të Doganës së Kosovës, sipas vendimit të Qeverisë së Republikës së...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8055 POSTIME0 KOMENTET
10788 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13499 POSTIME0 KOMENTET
614 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...