30.2 C
Pec
E martë, 5 Korrik, 2022

Njeshi

10032 POSTIME0 KOMENTET

Hoxhaj: Në Këshillin Drejtues do të diskutojmë edhe për çështjen e Presidentit

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, në një deklarim për medie para mbledhjes së Këshillit Drejtues, ka thënë se në...

Ambasadori Isufaj vlerëson kontributin humanitar të Shoqatës “Peja” në New York

Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të komunitetit shqiptar në New York, ambasadori Frymëzim Isufaj, Konsull i Përgjithshëm i Republikës së Kosovës në New...

Seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve mbahet më 24 mars

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë bërë të ditur se me 24 mars, duke filluar nga ora 11:00, do të mbahet konferencë...

Gjykata Supreme e liron nga akuza kryetarin e Pejës

Gjykata Supreme e Kosovës ka refuzuar kërkesën për mbrojtjen e ligjshmërisë të parashtruar nga Kryeprokurori i Shtetit, ndaj vendimeve të gjykatës me të cilat...

Parandalohet kontrabanda në tri raste të ndara

Njësitë e Doganës kanë arritur të parandalonin kontrabandën në tri raste të ndara. Fillimisht Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Inspektoratin Farmaceutik – Ministria e...

Kompanitë e autobusëve të premten paralajmërojnë “bllokim” të Prishtinës

Këshilli Drejtues i Shoqatës së transportit rrugor të udhëtarëve, ka marrë vendim që të premten të parakalojnë rrugëve të kryeqytetit.Kryetari i Shoqatës Ruzhdi Kurtishaj...

Mustafa tregon se çka u diskutua në takimin e Abdixhikut me deputetët e LDK-së

Deputeti i zgjedhur dhe njëherësh ministër në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, tha se në takimin me kreun e LDK-së, Lumir Abdixhiku, kanë diskutuar...

Haradinaj nis takimet me degët e AAK-së, përgatitet për zgjedhjet komunale

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj është takuar me degët e Aleancës. Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se...

Spitalet e Kosovës pajisen me 60 shtretër modern

Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës i janë shtuar edhe 60 shtretër modern, të cilët janë financuar nga një kredi e Bankës Botërore. Kështu...

8 të vdekur dhe 709 raste të reja me COVID në Kosovë

8 të vdekur dhe 709 raste të reja me koronvairus është bilanci 24 orësh i publikuar nga IKSHPK. Këto shifra kanë dalë nga nga një...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
7387 POSTIME0 KOMENTET
10032 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
12742 POSTIME0 KOMENTET
564 POSTIME0 KOMENTET
2553 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...