23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Njeshi

10788 POSTIME0 KOMENTET

Kurti në Parlamentin Evropian: Kosova në tryezën e bisedimeve ulet si palë e barabartë me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur një fjalim në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian para eurodeputetëve ku ka folur për parimet që...

Flet diplomatja holandeze për të cilën Vuçiq tha se është autore e “Non-Paper”

Drejtorja Menaxhuese për Europë dhe Azi Qendrore brenda shërbimit diplomatik dhe ministrisë së kombinuar të jashtme dhe të mbrojtjes në Bashkimin Evropian Angelina Eichhorst,...

Ambasada amerikane: Kosovës i duhet vetting sistematik

Publiku në Kosovë dëshiron që ta shohë jetësimin e procesit të vetting-ut në drejtësi, thotë këshilltarja e përhershme ligjore në Departamentin amerikan të Drejtësisë,...

Kurti takon Varhelyin: Shtetet e Ballkanit duhet të trajtohen si anëtarë të ardhshëm të BE-së

Kryeministri Albin Kurti ka takuar Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi në Bruksel të cilit i ka thënë se mbetet i angazhuar për reforma dhe...

SBAShK-u nuk i ndal kërkesat: Të paguhen orët shtesë ose të mos mbahet mësimi plotësues

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), ka kërkuar nga Drejtoritë Komunale të Arsimit që të pajisin me vendime individuale secilin mësimdhënës...

Përfundojnë gërmimet në veri të Mitrovicës, nuk gjenden mbetje mortore

Gërmimet në Mitrovicën Veriore për gjetjen e mbetjeve mortore kanë përfunduar sot në ora 12:30. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori Institutit të Mjekësisë...

Qeveria sqaron rolin e Veton Surroit, Blerim Shalës dhe Bernard Nikajt për dialogun

Grupi për Ballkan ka njoftuar sot se Bernard Nikaj, Leon Malazogu, Robert Muharremi, Muhamet Mustafa dhe Veton Surroi, do të jenë ekspertët e angazhuar...

Bordi i AKP-së aprovoi shpërndarjen e mbi 755 mijë euro për 7 ndërmarrje shoqërore në likuidim

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, në mbledhjen e mbajtur sot, aprovoi raportet e shpërndarjes së përkohshme dhe raportet e shpërndarjes përfundimtare...

Hoxhaj: Kurti nga ‘Jo Negociata-Vetëvendosje’ nisi bisedimet për autonomi për serbët në Kosovë

Ushtruesi i detyrës së kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, sot ka përmbysur gjithë trashëgiminë e...

OAK kërkon nga Kuvendi fuqizimin e ligjeve për zhvillim ekonomik

Fuqizimi i ligjeve, Gjykata Komerciale, Ligji për Investime Strategjike dhe oferta më e favorshme për të bërit biznes në vend është më se e...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
8055 POSTIME0 KOMENTET
10788 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
13499 POSTIME0 KOMENTET
616 POSTIME0 KOMENTET
2677 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...