7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

njeshiO

166 POSTIME0 KOMENTET

LDK paralajmëron konferencë për media në ora 20:00

Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar se në ora 20:00 do të mbahet konferencë për media. Këtë njoftim e LDK’ja e ka bërë adresuar...

Gjykata merr vendim për 18 të arrestuarit për mashtrim përmes “call center”

Gjykata Themelore e Prishtinës iu ka paracaktuar një muaj paraburgim 18 të dyshuarve për veprën penale Mashtrim dhe organizim kriminal ndaj nënshtetasve gjermanë nëpërmjet...

Kryhet edhe Mbledhja Qeveritare e Mbrëmjes – Qeveria miraton ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet, ia procedon Kuvendit

Kryhet edhe Mbledhja Qeveritare e Mbrëmjes, Qeveria miraton ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet, ia procedon Kuvendit. Ndryshe 'RADIO 1' raportoi më herët siç edhe ndodhi,...

Mbi 11 mijë mërgimtarë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar për 24 orë

Diaspora e Maqedonisë së Veriut ka rritur ndjeshëm interesimin për t’u vetëregjistruar. Nga dje, deri sot në orën 10:30 janë regjistruar 11.504 mërgimtarë më shumë....

Karantinë për ata që hyjnë nga jashtë, Gjermania planifikon ta zgjasë izolimin deri në prill

Gjermania mund ta zgjasë izolimin e pjesshëm kombëtar deri në muajin prill. Ky është propozimi i kancelares, Angela Merkel, përballë rritjes së nivelit të...

Kurti viziton Qendrën e Down Syndrome Kosova: Do të punojmë për t’i fuqizuar sa më shumë personat me sindromën down

Sot në Ditën Botërore të Sindromës Down, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti së bashku me Vjosa Osmanin dhe të tjerë kanë vizituar Qendrën e...

Selmanaj i përgjigjet Qunit: Ata që i kanë humbur zgjedhjet mbi 50 përqind, është e ligë të ripaketohen si reformatorë

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Driton Selmanaj, iu është kundërpërgjigjur nënkryetarit të LDK-së, Anton Qunit, i cili i doli në mbrojtje kryetari të kësaj...

Topin e hedhin te Qeveria, kërkojnë mbështetje për fëmijët me sindromën Down

Një fëmijë me sindromën Down ka gjuajtur një top në oborrin e Qeverisë së Kosovës, duke e simbolizuar kështu kërkesën që ekzekutivi t’i mbështets...

Shqipcast vjen me një intervistë ekskluzive me luftëtarin e njohur të MMA, Natan Levy

Faqja e njohur ‘Shqipcast’ vjen me një intervistë ekskluzive të hënën, ku i ftuar është luftëtari i arteve të përziera marciale MMA, Natan Levy. Shqipcast...

Ministria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët e hapura për qarkullim

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se të gjitha rrugët në menaxhim e saj janë të hapura për qarkullim, përkundër reshjeve të vazhdueshme të borës. Kompanitë...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
986 POSTIME0 KOMENTET
3690 POSTIME0 KOMENTET
5000 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
7238 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1505 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...