15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

njeshiO

1921 POSTIME0 KOMENTET

Pacolli: Taksa prej 10 eurove që është planifikuar nga komuna e Prishtinës, nuk do të realizohet gjatë këtij mandati

Nënkryetar i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka rikthyer temën e taksës që do të vendoset në hyrje të Prishtinës. Pacolli ka thënë se ideja...

Përgjimi për blerjen e votave, reagon Stublla

Bashkëshorti i Meliza Haradinajt e quan inskenim videon e publikuar ku bëhen pazare me votat. Qindra komisionerë ishin angazhuar në Qendrën e Numërimeve dhe Rezultateve. Këta...

COVID-19 shkaktoi 143 viktima në javën e parë të marsit në Shqipëri

Njëzetenjë pacientë të tjerë me COVID-19 humbën jetën 24 orët e fundit në Shqipëri duke e mbyllur javën e parë të muajit marse me...

Gjermani, nis shitja e testeve të shpejta për COVID-19 në supermarkete

Linja e super-marketeve Aldi në Gjermani nisi të shtunën të shesë kite testesh të shpejta për COVID. Në disa prej dyqaneve ato u boshatisën...

Prishtina fiton derbin e vjetër ndaj Pejës

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 94:84 (18:29, 29:19, 22:16, 25:20), në kuadër të javës së 22-të në FIVE STAR Superligën...

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës, vjen reagimi i myslimanëve

Zvicra votoi ngushtë në një referendum për të ndaluar gratë të veshin burka ose veshjet që mbulojnë fytyrën në hapësirat publike. Pak më shumë se...

Familjet e viktimave të koronavirusit do ta padisin kryeministrin britanik

Kryeministrin britanik, Boris Johnson e kanë hedhur në gjyq rreth 2,000 familje që humbën një ose më shumë anëtarë të familjes për shkak të...

Plagosje në Kaçanik, Policia jep detaje

Është plagosur një person rreth orës 20:15 në fshatin Rekë të Kaçanikut. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. Viktima...

Momenti kur pejani merr çelësat e veturës zyrtare brenda komunës së Pejës

Valon Loxha i cili ditë më parë deklaroi se do të marrë dhe të shërbehet me secilën veturë në të cilën i gjen çelësat,...

Arrestohet drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial për rastin e subvencioneve

Është arrestuar sot drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial, Lavdim Krasniqi. Kallxo.com njofton se Krasniqi është arrestuar për rastin e subvencioneve në Ministrinë e Bujqësisë. Ditë...

TOP AUTHORS

689 POSTIME0 KOMENTET
46503 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
21060 POSTIME0 KOMENTET
25091 POSTIME0 KOMENTET
2 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
24210 POSTIME0 KOMENTET
1921 POSTIME0 KOMENTET
6068 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...