14.1 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

njeshiO

1921 POSTIME0 KOMENTET

Ballkani rikthehet si lider në Superligë me fitoren komode përballë Lirisë

Ballkani është rikthyer si lider në Albi Mall Superligën e Kosovës, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Lirisë. Kampioni në fuqi e nisi më mirë...

Lista Serbe thotë se nuk do të marrë pjesë në votim për shkarkimin e kryetarëve në veri

Lista Serbe – partia më e madhe e serbëve të Kosovës – ka njoftuar të dielën se nuk do të marrë pjesë në një...

Izraelitët dalin në protestë kundër qeverisë, më e madhja që nga fillimi i luftës

Dhjetëra-mijëra izraelitë dolën para parlamentit në Jeruzalem të dielën, në protestën më masive antiqeveritare që kur filloi lufta në tetor. Ata i kërkuan qeverisë të...

Tahiri kërkon anulimin e vendimit për barnatoret: Të moshuarit detyrohen të shkojnë nga Dardania në Rrugën B

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka dalë sërish kundër vendimit që barnatoret të dielën në Prishtinë...

KV Peja, fitues i Kupës së Kosovës në volejboll

KV Peja është fitues i Kupës së Kosovës në volejboll për këtë sezon. Klubi pejan triumfoi 3:1 në finale ndaj KV Ferizaj, në një duel...

Kujdes! Pluhuri saharian përfshinë edhe territorin e Kosovës

Këtë të dielën pluhuri saharian ka përfshirë edhe territorin e Kosovës. “Mendimi mbi motin” njofton se gjatë ditës së sotme pluhuri saharian ka filluar të...

Liverpool fiton me përmbysje dhe merr primatin në Premierligë

Liverpooli ka shënuar fitore të rëndësishme në Premierligë. “Reds” triumfuan 2:1 me përmbysje ndaj Brightonit, në kuadër të javës së 30-të në elitën e futbollit...

Vdes ish-sportistja e njohur, Shqipe Bajqinca-Brestovci

Ish-sportistja e njohur dhe anëtarja e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik të Kosovës, Shqipe Bajqinca-Brestovci ka vdekur sot. Kjo u bë e ditur nga Komiteti...

Më shumë protesta anti-qeveritare u mbajtën në Izrael ndërsa Netanyahu shkon për t’u operuar

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu do të mbajë një konferencë shtypi përpara se të shkojë për një procedurë mjekësore të dielën. Kështu u tha në një...

Gjuajtje nga automjeti në lëvizje në Prizren, dorëzohen dy të dyshuarit në polici

Mbrëmë rreth orës 22:40 është raportuar për gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Gani Saramati” në Prizren. Shaqir Bytyqi, zëdhënës në policinë rajonale të Prizrenit,...

TOP AUTHORS

689 POSTIME0 KOMENTET
46503 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
21061 POSTIME0 KOMENTET
25091 POSTIME0 KOMENTET
2 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
24210 POSTIME0 KOMENTET
1921 POSTIME0 KOMENTET
6068 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...