15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

njeshiO

1921 POSTIME0 KOMENTET

Kandiq godet mandatarin e qeverisë së Serbisë: Vuçeviq të tregojë ku janë varrosur trupat e Rukije dhe Feriz Krasniqit

Shefi ushtrisë serbe, Milan Mojsiloviq dhe ministri i Mbrojtjes, tashmë i mandatuar për kryeministër të Serbisë, Millosh Vuçeviq, duhet të tregojnë se ku janë...

Haradinaj uron Pashkët: Të bekuar me vlerat unike të kombit tonë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar disa familje të besimit të krishterë me rastin e pashkëve. Haradinaj ka thënë...

Vazhdojnë luftimet në gjithë Gazën

77 palestinezë humbën jetën në 24 orët e fundit nga sulmet izraelite në Gazë, thanë të dielën autoritetet e shëndetësisë, ndërsa një delegacion izraelit...

Kurti: Marrëdhëniet ekonomike me Shqipërinë u forcuan më shumë se kurrë, në 2023 ishte partneri kryesor tregtar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se marrëdhëniet ekonomike me Shqipërinë janë forcuar më shumë se asnjëherë më parë, ndërsa ka vazhduar publikimin e...

Renditja dhe rezultatet pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së 27-të në Superligën e Kosovës, ku sollën ndryshime në renditje. Llapi tashmë është lider i ri pas...

Vuçiq: Kurti do ta shfrytëzojë Këshillin e Evropës dhe përmes tyre të nisë padi kundër Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po kërcënon Serbinë me padi për gjenocid pikërisht tani, sepse...

Përfundon votimi për zgjedhjet lokale në Turqi

Në mbarë Turqinë janë mbyllur tanimë qendrat e votimit për zgjedhjet për pushtetin lokal, raporton Anadolu Agency. Votimi filloi në orën 7:00 të mëngjesit me...

Netanyahu anulon vizitën e delegacionit izraelit në SHBA

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka anuluar vizitën e planifikuar në Uashington të një delegacioni të nivelit të lartë, në shenjë proteste me vendimin...

Dëshmitari thotë se kishte mosmarrëveshje në mes grupit të Demaçit dhe Thaçit

Dëshmitari Shaun Byrnes tha se pas dorëheqjes së Adem Demaçit, i cili nuk pranonte të nënshkruhej marrëveshja e Rambujesë, kishte mosmarrëveshje në mes grupit...

Enver Petrovci për ish-udhëheqësit e UÇK-së: Pa luftë këta kurrkushi s’kishin qenë, mësues e bodyguarda

Aktori Enver Petrovci ka folur me përçmim për ish-udhëheqësve të UÇK-së, ndërsa e ka lavdëruar kryeministrin Albin Kurti. Sipas tij, Kurti lexon më shumë se të...

TOP AUTHORS

689 POSTIME0 KOMENTET
46503 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
21061 POSTIME0 KOMENTET
25091 POSTIME0 KOMENTET
2 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
24210 POSTIME0 KOMENTET
1921 POSTIME0 KOMENTET
6068 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...