11.5 C
Pec
E shtunë, 24 Shtator, 2022

njeshiS

2864 POSTIME0 KOMENTET

Sulmet kibernetike në Shqipëri, ambasadorja amerikane: Disa keqdashës u përpoqën të minojnë demokracinë

Ambasadorja e Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim komentoi sot sulmet kibernetike që ndodhën në vend, pas të cilave fshihet Irani. E ftuar në një aktivitet...

OVL e UÇK-së i bashkohet protestës kundër vizitës së Trendafilovës

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UÇK-së), do t’i bashkohet të mërkurën protestës së organizuar për të kundërshtuar...

Rizvanolli viziton KEK-un

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli sot do të vizitojë Korporatën Energjetike të Kosovës, më saktësisht, Termocentralin Kosova A. Kjo vizitë e saj u bë e...

Rrahman Jasharaj: “Zgjidhje për grevën ka”

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, thotë se nuk ndihet fajtor për vazhdimin e grevës pasi, siç shprehet, ai është “zë i mësimdhënëseve”. Fajtore për mbylljen...

Katër raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar të martën në Kosovë

Katër raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar të martën në Kosovë, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas ministrisë, nuk është shënuar asnjë rast...

Erdogan: Rusia duhet t’i kthejë tokat e okupuara, Putini i gatshëm t’i japë fund luftës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin, duhet t'ia kthejë Ukrainës tokat e okupuara, si pjesë e një...

Ambasadorja Butel: Franca është e interesuar të përforcojë lidhjet me Kosovën

Qeveria e Kosovës njoftoi të martën se kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie Christine Butel. Në këtë...

Greva në Kosovë, SBASHK-u sot dorëzon një draft propozim te Avokati i Popullit

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë dhe ende asnjë marrëveshje mes Sindikatave të Bashkuara të Arsimit (SBASHK) dhe Qeverisë së Kosovës....

Kosova eksporton rreth 90 milionë euro mallra në Shqipëri në periudhën janar-gusht, rritje vjetore prej gati 40 për qind

Eksportet e Kosovës drejt Shqipërisë kanë kapur vlerën e 10.5 miliardë lekëve në periudhën janar-gusht, duke u rritur me gati 40 për qind...

Sveçla: Terrorizmi dhe ekstremizmi i dhunshëm janë në rritje, po kërcënojnë sigurinë në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, deklaroi të martën se terrorizmi dhe ekstremizmi i dhunshëm janë në rritje. Ai tha se këto akte kriminale...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
1419 POSTIME0 KOMENTET
9185 POSTIME0 KOMENTET
11722 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
14310 POSTIME0 KOMENTET
683 POSTIME0 KOMENTET
2864 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...