11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

njeshiS

1387 POSTIME0 KOMENTET

Elezi: Zgjedhjet kaluan mirë dhe pa asnjë incident

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se në bazë të raportimeve të pranuara në dhomën operative të KQZ-së e formuar bashkë me policinë...

Për tetë vjet australiania pastron varret, kishte filluar që 4-vjeç

Australiania Tj Kleeman ishte katër vjeçe kur u zhvendos me familjen e saj në një shtëpi afër varrezave. E frikësuar nga fantazmat, ajo filloi t’i...

Hendboll: Beqiri e Krasniqi drejtuan ndeshje në Bukuresht

Dyshja vushtrriase e gjyqtarëve, Eshref Beqiri e Ilir Krasniqi kanë drejtuar edhe një ndeshje të garave evropiane. Këtë fundjavë është konfirmuar prania konstante e anëtarëve...

Gjurmët e Gjergj Fishtës në Lezhë

Shtëpia e lindjes së At’ Gjergj Fishtës, shtëpia muze e restauruar, por i kyçur, si dhe Kuvendi i Troshanit, është trekëndëshi fishtjan në Lezhë. Studiuesin...

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 64 pacientë me COVID-19, prej tyre 48 me oksigjeno terapi

64 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 pacientë janë në...

Reagojnë nga Nisma: Kjo është vetëm një betejë e humbur

Zyrtari i Nismës Socialdemokrate, Vesel Krasniqi ka shkruar pas rezultateve të para të zgjedhjeve nga të cilat ky subjekt del se nuk e ka...

Rugova: Disfata nga zgjedhjet tregon se garda e vjetër e LDK-së duhet të largohet

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova, pas rezultateve të zgjedhjeve të cilat u mbajtën të dielën në Kosovë, ka thënë se kryesia e partisë duhet...

Një ditë pas zgjedhjeve, Avdullah Hoti del në punë

Janë publikuar mbi 97 për qind të votave nga zgjedhjet e 14 shkurtit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka paraqitur të dhënat nga të cilat...

51 vjet nga themelimi i Universitetit të Prishtinës

Sot shënohet 51-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. UP u themelua me Ligjin mbi themelimin e Universitetit të Prishtinës, të cilin e...

Në Malishevën e Nismës – garë e ngushtë me Vetëvendosjen

Në Malishevë që ka qenë bastion i Nismës Socialdemokrate ka ndryshuar situata me vota në zgjedhjet e djeshme. Në këtë komunë pas numërimit të 98...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...