26.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

njeshiS

1344 POSTIME0 KOMENTET

Nis seanca e dytë e gjykimit ndaj ish-komandant “Calit”, gjykatësja nuk ia jep fjalën Mustafës

Ka nisur seanca e dytë e gjykimit të ish-komandantit të UÇK-së, Salih Mustafa në Hagë. Në këtë seancë do të dëgjohen dëshmitë e dëshmitarëve. Me të...

Të gjitha automjetet që hyjnë në Kosovë nga Serbia duhet të vendosin targa të përkohshme – çmimi 5 euro për 60 ditë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka njoftuar se është marr vendim që nga sot të vendoset reciprocitetit ndaj Serbisë sa i përket...

Kështu duken tabelat e përkohshme të Kosovës që po iu vendosen veturave nga Serbia

Nga sot, të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në Kosovë, duhet të pajisen me targa të përkohshme. Asnjë veturë që niset...

Kurti: Është misioni ynë që të përmirësojmë vazhdimisht sistemin tonë arsimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në hapjen virtuale të kampit ndërkombëtar veror “Edu Camp“ 2021, ku po marrin pjesë mbi...

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë për reciprocitetin e targave, thërret takim urgjent të Këshillit të Sigurisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka caktuar një seancë urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare për nesër në orën 10 të mëngjesit, në të cilën tema...

Gjendet i vdekur një person në Pejë, policia nis hetimet

Një person është gjetur pa shenja jete në Pejë. Rasti ka ndodhur pasditen e së dielës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh. Në...

Gjendet e mitura nga Prishtina që u raportua e zhdukur, thotë se u sulmua seksualisht

Një vajza e mitur nga Prishtina, ka raportuar në polici se është sulmuar seksualisht nga dy djem po ashtu të mitur. Viktima ishte raportuar e...

Bllokohet kalimi në Jarinje nga qytetarët, ROSU u kërkon atyre të shpërndahen

Serbët nga Kosova veriore kanë bllokuar kalimin e Jarinjes në të dy drejtimet dhe pjesëtarët e ROSU kanë kërkuar që ata të shpërndaheshin. Sipas raportimeve...

Ushqimet që ndikojnë në uljen e kolesterolit

Niveli i lartë i kolesterolit është faktor kyç që ndikon në cenimin e shëndetit të zemrës, porse mjekët kanë paralajmëruar se ai ndikon ndjeshëm...

Dua Lipa poston imazhe nga përditshmëria e saj

Dua Lipa është një prej yjeve më të mëdha të muzikës në botë, prandaj edhe koha e saj është e limituar. Por, artistja me prejardhje...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
876 POSTIME0 KOMENTET
3042 POSTIME0 KOMENTET
4242 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6359 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1344 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...