23 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Avancimi i statusit në Asamblenë Parlamentare, kongresisti Torres: Do të vazhdojë angazhimin për anëtarësimin e plotë të Kosovës në NATO

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres përgëzoi Kosovën për avancimin e statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s.

Ai në një postim në rrjetin social X shkruan se është i kënaqur që Republika e Kosovës ka avancuar në një anëtare të asociuar të Asamblesë Parlamentare të NATO-s.

“Jam i kënaqur që shoh se Republika e Kosovës ka avancuar në një anëtare të asociuar të Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Duhet të kishte ndodhur shumë kohë më parë që Kosova jo vetëm të anëtarësohej në Asamblenë Parlamentare, por më e rëndësishmja, të jetë përfundimisht një anëtare e plotë e NATO-s.

Duhet bërë më shumë – dhe mbani mend fjalët e mia, se unë do të vazhdoj të shtyj para përfshirjen e tyre të plotë në NATO”, shkruan kongresisti. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...