20 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Avokati fiton “Të dukesh si Ernest Hemingway” në konkursion tradicional të Floridas

Disa erdhën me veshje peshkatari dhe garues të tjerë, kishin veshje sportive.

Por ishte veshja ngjyrë krem e avokatit Jon Auvil që ra në sy të “jurisë” që i dhanë titullin për autorin më të ngjashëm dhe ish-banorin e Key West, Ernest Hemingway.

Ishin mbi 124 garues të tjerë, për titullin në konkursin vjetor “Të dukesh si Hemingway”.

Auvil tha se ai ndan pasionin e Hemingway për peshkimin, ka shkruar disa “trillime” dhe do të donte të shkruante më shumë.

“Çdo njeri dëshiron të shkruajë si Hemingway”, tha Auvil, i cili jeton në Dade City, Florida, në verilindje të Tampa.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...