25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Azem Hajdari, njeriu i vetëm që mund të hynte pa protokoll të presidenti Rugova sa ishte në Shqipëri

Udhëtimet dhe siguria e presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova gjatë viteve 1991 deri më 1999 në Shqipëri, për të gjitha këto ka folur Ermir Hizmo, i cili ishte përgjegjës për sigurin e presidentit Rugova.

Hizmo tregoi për peripecitë dhe lehtësinë që e ndjente teksa punonte për presidentin Rugova, pasi siç u shpreh vetë ai, Rugova ishte një njeri shumë i qetë dhe i lehtë për të punuar.

Teksa tregoi për disa ngjarje të atyre viteve, Hizmo së bashku me autorin e emisionit, Adnan Merovcin ndanë një detaj duke treguar se kush ishte njeri në Shqipëri që Rugova i besonte shumë, aq sa nuk duhej protokoll për të.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...