15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Balena kurioze notoi pranë një kajaku në Sydney

Australiani Jason Iggleden ka filmuar një pamje të pazakontë por shumë interesante në afërsi të plazhit Bond në Sydney të Australisë.

Në videon e realizuar me dron, shihet balena gjigante duke ndjekur nga pas një kajak, kurse videoja është realizuar të shtunën dhe u publikuar në rrjetet sociale.

Balena ishte larguar nga ujërat e thella dhe për pak minuta notoi pak metra larg kajakut. “Shoqërimi” i tyre zgjati nga Tamaram deri në plazhin Coogee.

Të dielën balena u pa në lokacione të ndryshme në brigjet e New South Wales, derisa pamjet janë bërë virale në rrjetet sociale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...