15.9 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Ballkani kampion, rezultatet komplete të javës së 35-të në Superligën e Kosovës

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 35-të dhe të parafundit në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani është shpallur sërish kampion i Kosovës pas fitores ndaj Ferizajt, si dhe falë humbjes së Dritës ndaj Malishevës.

Rezultatet e ndeshjeve të kësaj jave:

Ballkani – Ferizaj 2:0 (0:0)

(1:0 Edvin Kuc, 2:0 Meriton Korenica)

Drita – Malisheva 0:1 (0:0)

(0:1 Ronald Sobowale)

Llapi – Gjilani 2:2 (1:0)

(1:0 Trimror Selimi, 1:1 Mevlan Zeka, 1:2 Mevlan Zeka, 2:2 Alef Firmino)

Prishtina – Drenica 4:1 (2:1)

(1:0 Leotrim Kryeziu, 2:0 Hasan Hyseni, 2:1 Besfort Dervishaj, 3:1 Endrit Krasniqi, 4:1 Albin Prapashtica)

Dukagjini – Trepça ’89 3:1 (2:0)

(1:0 Marclei Santos, 2:0 Oto John, 3:0 Altin Merlaku, 3:1 Erdin Dushi)

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...